Powracające trendy wnętrzarskie, które warto poznać!


Czasem dziwimy się, kiedy do łask powracają ubrania czy przedmioty, po których byśmy się tego nie spodziewali! Wnętrza, kulinaria, motoryzacja – różnorodne dziedziny lubią stylistyczne powroty, ale pod pewnym warunkiem. Każdy przedmiot, który już kiedyś był popularny, dziś musi zostać zdefiniowany przez producentów na nowo. Poniżej przedstawiamy kilka powrotów w wielkim stylu.

Ścianka meblowa — kompleksowe rozwiązanie na miarę XXI wieku

Kto by się spodziewał, że popularny mebel, który królował w epoce słusznie minionej, zawita ponownie do naszych mieszkań i domów? Zapewne niewielu! Tym milszą niespodzianką jest fakt, że designerzy poszli tropem tego typowego niegdyś rozwiązania i stworzyli dla nas prawdziwe perełki architektury wnętrz. Oferty producentów przewidują, że gusta konsumentów są dziś bardzo różne, a wszystkich łączy jedynie chęć zastosowania praktycznego i atrakcyjnego estetycznie rozwiązania mebla do salonu, który pięknie pomieści to, co tylko nam się zamarzy. Ścianki meblowe, które obecnie możemy znaleźć w ofertach salonów meblowych, przyjmują zatem przeróżne style, dopasowane do różnorodnych oczekiwań! Propozycję wartą uwagi stanowi zabudowa rtv do salonu, stworzona specjalnie po to, by pomóc ci skomponować piękny kącik audiowizualny! Ścianka meblowa RTV to jedna z propozycji meblościanek na miarę współczesnych wymagań — bo znajdziesz tu miejsce na wszystkie ulubione „zabawki”. W bonusie otrzymujesz fantastyczne dekoracje ścienne i zintegrowane z nim oświetlenie!

Tapety powróciły w wielkim stylu!

Wydawać by się mogło, że ścienne dekoracje w rolkach mocowane za pomocą kleju, dziś dla większości osób stanowią relikt przeszłości. Oryginalna i pracochłonna czynność nazywana tapetowaniem stanowiła aktywizację całej rodziny i trwające bez końca przenoszenie mebli, ale czego to nie robiło się dla uzyskania efektu przytulnego wnętrza? Dziś dekorowanie i dzielenie przestrzeni przy pomocy tapet weszło na nowy poziom! Nie tylko z chęcią sięgamy po wzorzyste rolki w celu ocieplenia wizerunku naszych salonów i sypialni, ale także z powodzeniem stosujemy specjalistyczne tapety w łazienkach i kuchniach — gdzie materiał powinien być odporny na zamakanie i przystosowany do częstego czyszczenia. Da się? Da się! Rozwijająca się nieustannie technologia pozwala dziś na wyprodukowanie tapet o właściwościach, których nie powstydziłyby się kafelki i gres.  Na rynku dostępne są niezliczone wzory i kolory tapet, które zaspokoją naprawdę każdy gust. Tapety 3D, motywy roślinne, fantastyczne geometryczne wzory i edycja tapet sygnowanych przez znane osobistości ze świata sztuk wizualnych — to tylko niektóre z propozycji, na które można się zdecydować!

Sklejka! Niegdyś zapomniana, a dziś uwielbiana

Kiedyś służyła do produkcji eleganckich mebli fornirowanych ozdobnymi okleinami. Ze względu na to, że sklejka to twardy i sztywny materiał — można było wycinać z niej fantazyjne oparcia i siedziska słynnych foteli i krzeseł, piękne pomocniki, stoły i komody — na które dziś polują koneserzy stylu vintage. Sklejka w dzisiejszym, surowym i naturalnym wydaniu, wszechobecna w wykończeniach modnych wnętrz powróciła do nas wraz ze stylem skandynawskim. Trend na praktyczne, proste i wdzięczne w swojej minimalistycznej formie meble to naturalny sprzymierzeniec tego fantastycznego materiału. Zarówno meblarze, jak i specjaliści wykończeń czerpią z jej potencjału pełnymi garściami i jest pewne, że ta moda pozostanie z nami jeszcze na długo!

Fot. Materiały prasowe

 

Dodaj komentarz