Powiat Poznański nagrodzony w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu


Powiat Poznański został nagrodzony w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu za wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w powiecie. Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas Gali Budowniczych Polskiego Sportu 14 listopada br. w Warszawie. Powiat reprezentowali Jan Grabkowski, starosta poznański oraz Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Wyróżnienia w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu” przyznawane są przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”. Jest to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w kraju, gdyż w kompleksowy sposób analizuje działalność i dokonania wszystkich instytucji zaangażowanych w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Celem konkursu jest m.in. promocja samorządów szczególnie zaangażowanych w rozwój infrastruktury sportowej oraz popularyzowanie dobrych praktyk w relacjach inwestor, projektant, wykonawca i administrator obiektu.

Powiat Poznański otrzymał wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL 2013 (przyznawany jednostkom publicznym) za wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w powiecie, ze szczególnym uwzględnieniem budowy stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Puszczykowie. W tej kategorii pod uwagę brana była m.in. inicjatywa i zaangażowanie w budowę lub modernizację obiektu, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

Anna Kozłowska

Dodaj komentarz