Poszukaj lub wynajmij lokal


Aż 66 procent Polaków rezerwuje nocleg przez interent, 54 procent korzysta z bankowości internetowej płacąc za rezerwację, 57 procent co najmniej dwa razy do roku wybiera się na weekendowe wypady i aż 86 procent wybiera wtedy jako cel wycieczki Polskę.

 

Mając takie wyniki badań Grupa Allegro postanowiła uruchomoć nowy serwis lokalo.pl. Każdy może zgłosić ofertę wynajęcia swojego mieszkania i każdy poszukujący noclegu może tam znaleźć coś dla siebie i w cenie dla siebie. Są tam bowiem oferty od kilkunastu złotych za pokój w mieszkaniu do kilkuset za apartament. Serwis noclegowy – lokalo.pl. jest dedykowany krótkoterminowym wynajmom mieszkań lub pokoi przez osoby prywatne.

 

 

Właśnie rozpoczyna się kampania reklamowa nowego serwisu. Bohaterem kampanii lokalo.pl został Bilguun Ariunbaatar – znany polski showman. Zaprasza on do swojej mongolskiej jutry (co ciekawe można ją w serwisie wynająć rzeczywiście, znajduje się 30 kilometrów od Giżycka w Kruklankach na Mazurach). Następnie Bilguun uda się w podróż po Polsce, odwiedzając jej najciekawsze zakątki, oczywiście korzystając z bazy noclegów dostępnej w serwisie lokalo.pl. Swoje relacje z podróży opublikuje na kanale YouTube oraz na Facebook’u

– Polska, jak sam Bilguun twierdzi, jest niemal tak piękna jak jego trzecia żona – mówi Marcin Sienkowski, Brand Manager serwisu. – I może właśnie obcokrajowiec powinien nam przypomnieć, że warto ruszyć w Polskę. Nie bez znaczenia jest również sławna gościnność mongolska. Mongołowie mają zwyczaj częstować wszystkim co tylko posiadają w momencie wizyty gości w ich jurcie. Mamy nadzieję, że podobnie gościnne okażą się osoby, które będą udostępniały noclegi w serwisie lokalo.pl.

W serwisie Lokalo.pl oprócz mieszkań i pokoi można też znaleźć hostele, apartamenty czy ciekawe oferty agroturystyczne. Serwis zrzesza użytkowników, którzy szukają lokum bądź mogą je udostępnić. Każdy może w łatwy i szybki sposób wybrać preferowane miejsce oraz datę wyjazdu oraz skontaktować się z właścicielem w celu uzgodnienia szczegółów. Oferty znajdujące się w serwisie, jak również sami użytkownicy, podlegają systemowi ocen i rekomendacji. Dzięki temu każdy może sprawdzić wiarygodność wynajmującego dzięki opiniom innych użytkowników. Dla twórców serwisu ważna jest też efektowna prezentacja ofert. Wynajmujący w największych miastach Polski mają możliwość skorzystania z bezpłatnej sesji fotograficznej, by móc lepiej zaprezentować swoje mieszkanie i zwiększyć szanse na znalezienie gości.

Ofertę można zamieścić bezpłatnie. Natomiast serwis pobiera 5 procent kwoty rezerwacji. W ciągu niecałych pięciu tygodniu od uruchomienia jest już w nim 500 ofert w calej Polsce. Najwięcej w Trójmieście i w pasie nadmorskim.

Juliusz Podolski

Dodaj komentarz