Postępuje budowa nowych wiaduktów


Trwa budowa wiaduktów, które usprawnią komunikację w północno-zachodniej części Poznania. Dzięki tej inwestycji kierowcy jadący ulicami Lutycką i Golęcińską nie będą już musieli czekać na otwarcie przejazdów kolejowych.

budowa wiaduktów

– Zakres prac jest bardzo szeroki, plac budowy obejmuje nie tylko ul. Lutycką i Golęcińską w rejonie torów kolejowych, ale także ul. Szczawnicką i Podolańską. Na początku czerwca ruszą także prace na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej, gdzie wybudowane zostanie docelowe rondo. Na tym etapie inwestycji wykonawca koncentruje się na pracach ziemnych, m.in. trwa budowa nasypu wschodniej części nowego śladu ul. Lutyckiej. Wykonywane są także wykopy oraz podbudowy pod przyczółki fundamentów wiaduktu w ciągu tej ulicy – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca przebudowuje również kolizje sieci infrastruktury podziemnej – teleinformatycznych i energetycznych. Pod ul. Podolańskiej zakończyła się przebudowa gazociągu, z kolei u zbiegu ul. Podolańskiej i Wojska Polskiego trwają prace związane z modernizacją cieplika miejskiego. Wszelkie roboty ziemne wymagają szczególnej uwagi od wykonawcy ze względu na znajdującą się przy ul. Podolańskiej jednostce wojskowej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz