Porażka szczypiornistów MKS-u Poznań

Nie udał się szczypiornistom MKSu Poznań rewanż za porażkę w pierwszej rundzie z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Poznaniacy ulegli na własnym parkiecie 28:36, choć przez większość meczu toczyli całkiem wyrównany pojedynek z wyżej notowanym rywalem.

Początek spotkania należał do gości. Zawodnicy z Malborka z impetem ruszyli na miejscowy i po 4 minutach prowadzili już 4:0. Po tak słabym starcie trener Doman Leitgeber poprosił o czas już na samym początku meczu. Po minutowej przerwie gospodarze trochę uspokoili swoją grę i zaczęli systematycznie zdobywać bramki. Robili to na tyle dobrze, że do przerwy było 18:14 dla podopiecznych Igora Stankiewicza. Po zmianie stron poznaniacy mocniej zaczęli grać w obronie. Cóż z tego, kiedy wyprowadzając szybkie kontrataki systematycznie marnowali 100% sytuacje. Rafał Niedzielski przestrzelił dwa karne, Konrad Szczukocki i Maciej Tokaj nie potrafili pokonać Radosława Kądzieli w sytuacji sam na sam, a z prawego skrzydła na zmianę nie trafiali Damian Komisarek i Marek Kaczmarek. Na 10 minut przed końcem meczu ekipa z Malborka prowadziła tylko 29:26, a poznaniacy w sześć minut zmarnowali aż siedem dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Bardzo ciekawą zmianę dał filigranowy Jakub Perri, który wypracował zespołowi kilka dobrych pozycji. Niestety jego koledzy bardzo często nie chcieli z tych prezentów korzystać. Do tego wszystkiego filar poznańskiej obrony – Jakub Kasperczak otrzymał trzecią dwuminutową karę i powędrował na trybuny. Zwycięstwo zamiast się przybliżać zaczęło stopniowo uciekać. Końcówkę meczu doświadczeni gracze z Pomorza zagrali bardzo konsekwentnie i wykorzystali wszystkie błędy przeciwnika. Po końcowe syrenie na tablicy widniał wynik 36:28 dla gości i to oni mogli wracać do domu z tarczą.
Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Łukasz Cieślak zdobywca 11 bramek. W drużynie MKSu najwięcej oczek na koncie ma Rafał Niedzielski choć i on nie ustrzegł się niecelnych rzutów.
W kolejnym meczu poznaniacy pojadą do Gdańska na mecz z miejscowym SMSem.