PORADY Spokojny sen


Jeszcze za oknami słońce i pogoda, ale my już często zastanawiamy się że najchętniej jak nadejdzie jesień i zima zapadlibyśmy w sen. Ale potem nadchodzi refleksja, że przecież i tak nie ma co marzyć o pełnym relaksie, kiedy łóżko niewygodne, a materac uwiera.

Kładziemy się spać zmęczeni i niewyspani się budzimy. A jest na to prosta rada. Wystarczy zadbać o wystrój sypialni: wygodne łóżko, materac który odpowiada naszym potrzebom, pastelowe wnętrze, które pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu.

Łóżko
Łatwo powiedzieć – wygodne łóżko i odpowiedni materac, ale jak je wybrać. Najprościej można zapytać specjalistów z salonach VOX i Dla Spania które mieszczą się w unikatowej Galerii Wnętrz Arkada w Poznaniu.

Dobierając odpowiednie łóżko dla siebie powinniśmy się kierować nie tylko względami estetycznymi, ale także funkcjonalnością i naszymi potrzebami. Kiedy kochamy czytać w łóżku i potrzebujemy nie tylko dobrej przestrzeni na sen ale też miejsca na mnóstwo potrzebnych w sypialni drobiazgów powinniśmy wybrać łóżko z baldachimem i regałem 4 For You firmy VOX. W zależności od swoich potrzeb tworząc bibliotekę, miejsca na prywatne skarby pochowane w szufladach pod łóżkiem, pojemnik na pościel, a nawet domowe kino. To więcej niż tylko łóżko.

Materac
Mając taki mebel wystarczy dobrać jeszcze wygodny materac. Przede wszystkim jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, który mają wpływ na nasz dobry sen a według naukowców przesypiamy 1/3 naszego życia.

Twardość materaca należy z pewnością do najważniejszych kryteriów jego wyboru. Zależy ona do wagi osoby która będzie na nim leżała. Trzeba wybrać taki by się nie zapadać i spać w naturalnej pozycji, wtedy bowiem nie napinają się mięśnie a nasze ciało spokojnie wypoczywa. Nie obudzimy się połamani i pokręceni.
Materace firmy Dla Spania mają 5 stopni twardości: od miękkiego (1) do bardzo twardego (5). Dobrym rozwiązaniem mogą być materace, które mają z każdej strony inną twardość (każda ze stron wykonana jest z pianki o różnej gęstości i różnym stopniu twardości). Klient przekładając materac na jedną, bądź na drugą stronę, wybiera tę twardość, która mu aktualnie odpowiada.

Ważnym czynnikiem przy wyborze materaca jest także materiał z którego jest wykonany. W salonie Dla Spania można znaleźć m.in. wykonane z:
zimnej pianki (wyróżniają się wysoką elastycznością, stałością kształtu i długą żywotnością. Zimna pianka jest to pianka z dużymi porami, dzięki którym materac dobrze oddycha i odprowadza ciepło oraz wilgoć),
leniwej pianki (jest to unikalny typ pianki poliuretanowej z otwartą strukturą komórek, które zmieniają swoją twardość w zależności od temperatury. Pianka w kontakcie z ciepłym ciałem elastycznie dopasowuje się do jego kształtu),
bio pianki (produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów na bazie składników naturalnych. Bio pianki to pianki w których tradycyjnie stosowane surowce ropopochodne zastępuje się surowcami z naturalnych olejów, dzięki temu ma większą elastyczność, stałość kształtu i doskonałe właściwości ortopedyczne),
lateksu (bardzo duża elastyczność punktowa, są wytrzymałe i odporne na zużycie),
tempuru (reaguje na ciepło i zmniejsza nacisk. Miliardy wolnych komórek delikatnie poruszają się przy powierzchni ciała i bez wytwarzania zwrotnego nacisku zapewniają pewne podparcie ciała tam, gdzie go potrzebujesz. Materac niweluje wagę ciała), żelowe (pomagają w rozluźnieniu mięśni podczas snu.

Można także wybrać materace sprężynowe.

Przy wyborze zwracamy także uwagę na wiek i wagę użytkownika, a także na materiał, z którego zrobiony jest pokrowiec.

Dodaj komentarz