PORADA Poszerzamy pokój i obniżamy sufit


Mieszkam w starej kamienicy jeden z pokoi jest bardzo wąski i wysoki. Jak mogę go pomalować, żeby wydawał się optycznie większy i niższy? Czy są na to jakieś sposoby, które prosto i szybko mogłabym wdrożyć podczas planowanego remontu -€“ pyta pani Marta Andrzejewska. Pani Marcie radzi projektant wnętrz Maria Mandalinci z Galerii Wyposażenia Wnętrz Arkada w Poznaniu.

farby– Najprościej będzie pomalować ściany na pastelowy zimny kolor, czyli na jasne odcienie fioletu, błękitu i zieleni. Sufit powinniśmy pomalować na nieco ciemniejszy kolor, wtedy wizualnie się obniży. Pomieszczenie zupełnie zmieni swoje proporcje, kiedy na ścianach pomalujemy poprzeczne pasy. Wtedy stanie się znacznie szersze, ale też i niższe. Można także pomalować ściany na różne kolory. Krótsze na ciemniejsze odcienie, dłuższe muszą być jasne. Wtedy natychmiast pomieszczenie się skraca i poszerza. Kolejnym sposobem na „obniżenie” sufitu jest zastosowanie szerokiego białego pasa na ścianie przy suficie. Im pas jest grubszy tym bardziej obniża sufit, warunek jest jeden, sufit musi być również w białym kolorze. Bardzo ważnym elementem będzie także oświetlenie tego wnętrza. Musimy wystrzegać się żyrandoli i lamp dających światło na sufit. Wtedy pomieszczenie nabiera wysokości. Jeżeli oświetlać będziemy ściany wtedy uzyskamy efekt poszerzenia pokoju.

Jeśli masz jakieś pytanie związane z remontem lub wyposażeniem mieszkania przyślij je na adres j.podolski@naszglospoznanski.pl otrzymasz odpowiedź architekta z Galerii Arkada.

Fot. Flugger

 

Dodaj komentarz