Polski półfinał Enea Poznań Open dla Kaśnikowskiego


Prawdziwe święto polskiego tenisa podczas Enea Poznań Open 2024. W półfinale gry pojedynczej zmierzyli się Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak. W trzysetowym boju lepszy okazał się 20-latek z Warszawy, który wygrał 3:6, 6:3, 6:4. Majchrzak walczył nie tylko z rywalem, ale i z kontuzją ręki.

Maks Kaśnikowski

Tuż po losowaniu turniejowej drabinki można było dostrzec, że Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak mogą się spotkać dopiero w półfinale Enea Poznań Open 2024. Ich obecna forma sportowa pozwalała przypuszczać, że kibice zobaczą taki mecz w Parku Tenisowym Olimpia, ale niewiele osób w to do końca wierzyło. Kaśnikowski i Majchrzak od początku turnieju spisywali się bardzo dobrze i w piątkowe popołudnie ujrzeliśmy bratobójczy pojedynek polskiej rakiety numer dwa i trzy.

Każdy z nich miał inną ścieżkę do tego pięknego w historii polskiego tenisa momentu. 20-letni Kaśnikowski spędził na korcie 5 godzin i 28 minut, a osiem lat starszy Majchrzak – 6 godzin i 40 minut. Ponadto piotrkowianin ma w nogach siedem meczów w challengerze w Bratysławie, który wygrał tuż przed przyjazdem do stolicy Wielkopolski. Tak więc w 12 dni rozegrał aż dziesięć spotkań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz