Polska prapremiera „Drogi Evanie Hansenie” w Teatrze Muzycznym


Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił tytuł nowego spektaklu, który będzie miał premierę już 7 września 2024 roku. Jako pierwszy w Polsce wystawi amerykański musical „Drogi Evanie Hansenie”, który został znakomicie przyjęty wśród młodych ludzi. Odtwórców głównych ról ma wyłonić casting, który Teatr Muzyczny  zaplanował na 11 marca.

Drogi Evanie Hansenie

Sięgamy po nowy, znakomity musical poruszający niezwykle ważne tematy zdrowia psychicznego młodych ludzi. Mam poczucie, że ten tytuł ma szczególny wymiar społeczny. Chcemy, by stał się okazją do podjęcia tematów depresji i alienacji młodzieży we współczesnym świecie zdominowanym prze media społecznościowe, a także wsparcia rodziców, którzy często pozostają bezradni wobec tych wyzwań. Przy samej produkcji chcemy zaangażować jak najwięcej młodych osób, bo to spektakl o nich i przede wszystkim dla nich – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu musical „Drogi Evanie Hansenie” przenosi Paweł Szkotak, kierownikiem muzycznym jest Radosław Mateja, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

„Drogi Evanie Hansenie” to historia o tych, którzy czują się niewidzialni. Głównym bohaterem jest 17-letni Evan, który ma fobię społeczną. Zgodnie z zaleceniem terapeuty pisze do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce znajomego z klasy – Connora – i wyprowadza go z równowagi, bo Evan wspomina w nim o jego siostrze, Zoe. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i uznają, że chłopcy musieli się przyjaźnić. Próba sprostowania pomyłki przerasta nastolatka, który zaczyna brnąć w kolejne kłamstwa.

Musical „Dear Evan Hansen” miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul („La La Land”, „The Greatest Showman”), a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną. W 2021 roku musical doczekał się filmowej adaptacji uznanego reżysera Stephena Chbosky’ego. Widzowie pokochali go za takie piosenki jak „You Will Be Found”, „Waving Through a Window” czy „For Forever”, a także prosty przekaz płynący z tej pełnej ciepła opowieści: #niejesteśsam.

11 marca 2024 roku Teatr Muzyczny zaplanował casting na odtwórców głównych ról: Evana Hansena i Zoe Murphy. Szczegóły dotyczące przesłuchań i samego musicalu znaleźć można na stronie internetowej Teatru: www.teatr-muzyczny.pl. Sprzedaż biletów na spektakle zostanie uruchomiona wiosną, w pierwszej kolejności informacja trafi do osób zapisanych do teatralnego newslettera.

Dodaj komentarz