Półmaratońskie bieganie w Pobiedziskach


Pobiedziska z powodzeniem od kilku lat na stałe wpisały się w kalendarz i mapę najciekawszych półmaratonów w Wielkopolsce. 14 lipca  XXIV Bieg Jagiełły Półmaraton Pobiedziska zgromadził na starcie kilkuset zawodników z całej Polski i zza granicy.

 

 

Trasa organizowanego biegu nie jest łatwa, można nawet powiedzieć, że należy do trudniejszych w Wielkopolsce. Jednak z całą pewnością jest jedną z najpiękniejszych.

Zawodnicy kilka kilometrów biegną przez Park Krajobrazowy Promno, który ujmuje swoim urokiem.

Tegoroczna edycja to limit 600 zgłoszeń, który jak się okazało był niewystarczający.

– Z roku na rok cieszymy się z coraz większego zainteresowania uczestników Biegu Jagiełły – mówi Ireneusz Antkowiak zastępca burmistrza Pobiedzisk. – Mimo zwiększenia limitu zgłoszeń musieliśmy niestety odmawiać w ostatnich dniach zgłaszającym się uczestnikom. Każdego roku przyjeżdżają do nas biegacze, by zmierzyć się z trasą, poprawiać swoje życiowe rekordy, ale również  uczestnicząc w Biegu Jagiełły – przygotowywać się do biegów maratońskich. Wierzymy też, że urokliwość miejsc w gminie Pobiedziska przyciąga tak wielu wspaniałych uczestników – kończy Ireneusz Antkowiak.

– To prawda – potwierdza Michał Fijałkowski,  dyrektor XXIV Biegu Jagiełły Półmaraton Pobiedziska i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.
Półmaratońskie bieganie w Pobiedziskach gromadzi na starcie wielu znakomitych i znamienitych biegaczy. Od lat są z nami m.in.: lekarz polskiej reprezentacji olimpijskiej, zawodnicy z Ukrainy, pełna życiowego optymizmu ponad 70-letnia p. Maria Pańczak, a w tym roku po raz pierwszy wystartował reprezentant Kenii. Bieg Jagiełły w Pobiedziskach to zaangażowanie całej gminy, wielu służb ratowniczych i porządkowych, wspaniałych wolontariuszy, ale przede wszystkim ogromnego i godnego podziwu trudu jego uczestników.  W przyszłym roku oficjalnie już potwierdziliśmy limit zgłoszeń do 1000 zawodników i niezliczone dodatkowe atrakcje. Będzie to bowiem nasze jubileuszowe XXV spotkanie na trasie Biegu Jagiełły- kończy z uśmiechem Michał Fijałkowski.

Pobiedziska już odliczają dni do organizacji w 2014 roku kolejnego – jubileuszowego – XXV Biegu Jagiełły Półmaraton Pobiedziska. Organizatorzy mają nadzieję na rekordową frekwencję i wielu wspaniałych gości z biegowego świata. Tegoroczne wyniki – jak to w sporcie bywa – czekają na gotowych podjąć wyzwanie kolejnych uczestników Biegu Jagiełły.

Każdy z zawodników edycji 2013 Biegu Jagiełły otrzymał wspaniały, przygotowany specjalnie na tą okazję medal, a najlepsi w wielu kategoriach puchary dla zwycięzców i nagrody. Tegoroczne podium XXIV Biegu Jagiełły Półmaraton Pobiedziska należało do:

Klasyfikacja OPEN:

I miejsce – Bogdan Semenowicz Ukraina

II miejsce – Mike Cheruiyot Kenia

III miejsce – Marcin Zagórny Polska

Klasyfikacja mieszkańcy Gminy Pobiedziska:

I miejsce – Piotr Szydłowski Promienko

II miejsce – Marcin Krawczyk Bednary

III miejsce – Dawid Gromacki Kołata

Nad całością wydarzenia czuwała Gmina Pobiedziska, wspaniałą organizacją pochwalić się może Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach, a wsparcia sponsorskiego udzielili m.in.: Lech Pils, Hotel Restauracja „Alexandra”, Tiptopol, Giomed, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Cinna.

Foto: Ireneusz Antkowiak

Marcin Wojcieszak

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz