Pokój dla dziecka – jak odpowiednio go urządzić?


Wielu rodziców zastanawia się, jak urządzić pokój dziecka, aby był on nie tylko funkcjonalny, ale także atrakcyjny dla malucha. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym pociech spędza sporo czasu. Bardzo ważne jest więc to, aby przebywanie w nim sprawiało dziecku frajdę. Jednocześnie pokój musi być także w pełni bezpieczny. Warto więc dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania dziecięcego pokoju oraz jakie elementy powinny się w nim znaleźć.

Aranżacja pokoju dziecięcego – garść inspiracji

Aranżowanie pokoju dziecięcego należy rozpocząć od wyboru koloru, w którym pomalowane zostaną ściany. Barwy mają ogromny wpływ na samopoczucie, dlatego najlepszym pomysłem jest pomalowanie pokoju dla dziecka w stonowanych i spokojnych kolorach. Pomogą one wyciszyć się oraz uspokoić. Jest to szczególnie istotne w przypadku kilkuletnich pociech, których pokłady energii są ogromne.

Wyposażenie – wygodne łóżko i funkcjonalne meble

Najważniejszym elementem każdego pokoju dziecięcego jest miejsce do spania. Wybierając łóżko dla kilkulatka warto zdecydować się na model, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Możliwość zmiany jego rozmiaru pozwoli korzystać z niego przez kilka lat, pomimo tego, że pociecha stale rośnie. Należy dokładnie przemyśleć także wybór wygodnego materaca, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa. Oprócz łóżka w pokoju dziecka muszą znaleźć się także meble, takie jak szafy, regały czy komody, które posłużą do przechowywania ubrań, zabawek oraz innych dziecięcych rzeczy. Bardzo ważnym elementem są także dekoracje do pokoju dziecka, gdyż pomagają one stworzyć w nim przytulną atmosferę.

Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku- o czym pamiętać?

Rodzice mieszkający ze swoimi pociechami w blokach zastanawiają się bardzo często jak urządzić pokój dziecka o niewielkich wymiarach. Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku wymaga dokładnego rozplanowania jego przestrzeni, w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Bardzo dobrym rozwiązaniem są maty winylowe do pokoju dziecka, które cieszą się ogromną popularnością. Pomagają one stworzyć atmosferę, dzięki której dziecko będzie chętnie przebywało w swoim pokoju. Tego rodzaju maty dostępne są w różnych wzorach, które sprawiają, że pełnią one nie tylko rolę dekoracyjną, ale i edukacyjną. Można bowiem zdecydować się na wybór maty z mapą świata, literami czy cyferkami, które ułatwią ich przyswajanie. Dla mniejszych dzieci doskonałym wyborem są antyalergiczne maty winylowe z motywami z ulubionych bajek lub książek.

Dodaj komentarz