Pójdziemy do kina, teatru i opery


W walentynkowy weekend, po raz pierwszy od listopada, będzie można zobaczyć stacjonarnie film i spektakl. Zgodnie z nowym rozporządzeniem kina, teatry, opery i filharmonie mogą otworzyć się w piątek, 12 lutego – na razie testowo, na okres dwóch tygodni. Oczywiście, wszystkie instytucje muszą działać w reżimie sanitarnym, z widowniami zapełnionymi maksymalnie w 50 procentach. Zakazana jest konsumpcja, a obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.


W stolicy Wielkopolski działalność, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, wznawiają niemal wszystkie kina studyjne. Odwiedzić te instytucje będzie można już 12 lutego. Widzów zapraszają do siebie także poznańskie teatry.

Gdzie można obejrzeć film?

W piątek zacznie ponownie działać Kino Muza przy ul. Św. Marcin. Choć, jak informują przedstawiciele instytucji, biletów na weekendowe pokazy przedpremierowe już nie ma,

we wtorek na stronie internetowej Muzy pojawi się repertuar na kolejny tydzień.

Działalność od 12 lutego wznawia także Kino Rialto na Jeżycach.

– Właśnie przygotowujemy repertuar, w poniedziałek po południu ruszamy ze sprzedażą biletów – taki post pojawił się 2 dni temu na Facebooku kina. Zainteresowani widzowie mogli także głosować na pozycje, które najchętniej zobaczyliby w weekend otwarcia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz