Pogromca Polaków triumfatorem Talex Open’2016


Sumit Nagal z Indii został zwycięzcą 17. edycji tenisowych Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open 2016. Wcześniej za burtę posłał m.in. trzech Polaków: Michała Dembka, turniejową „jedynkę” Kamila Majchrzaka, Adama Majchrowicz.

talex Open Fot. H. Dymalski 42

 

W finale Hindus zmierzył się z „dwójką” Niemcem Danielem Masurem. Po dwóch godzinach Nagal zwyciężył 6:4, 1:6, 6:3. Dla zwycięzcy tegorocznej edycji finał jednak nie należał do łatwych:

– Zaciętej walki spodziewałem się już przed meczem – powiedział Nagal.  – Mój rywal był wyżej rozstawiony ode mnie w tym turnieju. Jest bardzo dobrym tenisistą. Cieszę się, że to jednak mi udało się wygrać. W przyszłym roku na pewno też tutaj przyjadę powiedział po meczu.

Przypomnijmy, że wcześniej Sumit Nagal wyeliminował, czterech tenisistów, w tym trzech Polaków. Wyższość pochodzącego z Indii zawodnika uznać musieli: Michał Dembek, Kamil Majchrzak, Adam Majchrowicz i Francuz Maxime Janvier.

Pula nagród tegorocznej edycji Talex Open wynosiła 25 tys. dolarów, z czego zwycięzca otrzymał 3,6 tys. i zainkasował 27 punktów do rankingu ATP. Nad organizacją turnieju czuwały władze poznańskiego AZS.

W sobotę po tytuł w deblu sięgnęła polska para Gawron / Kapaś: więcej czytaj tutaj – kliknij.

Agnieszka Maćkowiak

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz