Podsumowanie 9. edycji JBL Triathlon Poznań


Za nami starty kultowej imprezy z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Poznań! Pogoda była wymagająca, zawodnicy oprócz pokonywania własnych słabości musieli mierzyć się z silnym wiatrem oraz deszczem. Jednak po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu mówi się o nich, że są ludźmi z żelaza, a w dodatku zrobili to z uśmiechem na twarzy! Ponad 1500 zawodników konkurowało na dystansach 28,25 km, 56,5 km, 112,99 km. Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Pierwszego dnia zawodów 9. edycji JBL Triathlon Poznań  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 startami na dystansie “ćwiartki”. Rywalizację na tym dystansie wygrał Filip Szymonik z czasem 1:52:09, który wygrał z drugim Adamem Wieczorkowskim o 5 minut i 14 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Paulina Kotfica z czasem 2:04:47. Reprezentantka Szczecina pokonała drugą Angelikę Kowalską o 6 minut i 2 sekundy.

Tego dnia linie mety pokonał z czasem 3:51:07 Pan Henryk Michałowski z kategorii mężczyzn 80+, który w zeszłym roku przechodził operację kręgosłupa, a w sobotę pokonał dystans 56,5 km. Podczas ceremonii wręczenia medali publiczność zareagowała wiwatem i głośnymi oklaskami.

Sobota zakończyła się rywalizacją wśród młodych adeptów triatlonu! Najmłodsi zawodnicy startowali na dystansie 100 metrów, a najstarsi z nich pokonali 2,6 km. Na zawodach nie zabrakło takich gości jak sam Adam Bielecki, który wraz z najmłodszymi przeprowadził rozgrzewkę i wspierał dobrym słowem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz