Podsumowanie 17. kolejki Proeko IV ligi wielkopolskiej

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne wygrała w sobotę po dwutygodniowej przerwie na własnym stadionie z Obrą 1912 Kościan 2:1. Natomiast w derbach powiatu poznańskiego Kotwica Kórnik wygrała z GKS Dopiewo 2:1, a rezerwy Warty Poznań przegrały w Wilczynie.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne nie była faworytem sobotniego spotkanie z rozpędzoną drużyną Obry 1912 Kościan, która ostatnio wygrała cztery spotkania z rzędu. Podopieczni Krzysztofa Knychały dobrą formę potwierdzili po kilku minutach, gdyż wynik spotkania otworzył Tomasz Marcinkowski i goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy szybko wyrównali po strzale Zbigniewa Zakrzewskiego. Chwilę później Bartosz Graczyk wyprowadził Tarnovię na prowadzenie 2:1 i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Zwycięstwo dało zespołowi z Tarnowa Podgórnego awans na 11. miejsce w tabeli, ale GKS Tarnovia ma jeszcze trzy zaległe spotkania do rozegrania.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Obra 1912 Kościan 2:1 (0:1)