Pobiegnij o Koronę Dąbrówki


XI „Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki” odbędzie się 29 maja w godzinach 10:00-14:00. Patronat medialny od pierwszej jego edycji sprawuje „Nasz Głos Poznański”. 

Każdego roku w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego, wszyscy chętni mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking „O Koronę Księżnej Dąbrówki”.

Bieg główny, na dystansie 10 km, w całości przebiega leśnymi duktami w otoczeniu zieleni. Stał się tradycją dla aktywnej części społeczności gminy Dopiewo. Na dystansie 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking. Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów. Zapraszamy do aktywności fizycznej, przecież ruch to zdrowie, a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni to sama przyjemność!

XI edycja „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki” odbędzie się 29 maja 2022 r. w godz. 10:00-14:00. Z każdym rokiem przybywa chętnych, więc nie przegapcie zapisów, które prowadzone są za pośrednictwem strony www.koronadabrowki.pl. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Opłaty startowe wynoszą 70 lub 80 zł – odpowiednio dla zapisujących się w terminach do 17 maja i do 24 maja 2022 r., a dla zameldowanych mieszkańców gminy Dopiewo wynoszą 50 lub 60 zł. Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów.

Mariusz Frąckowiak
Fot. Archiwum GOSiR Dopiewo

Dodaj komentarz