Pilne! Wygrana Janowicza w Poznań Open (galeria)


Jerzy Janowicz, rozstawiony z numerem 1, wygrał Poznań Open 2012. Jest pierwszym polskim triumfatorem w 20-letniej historii tego challengera. Tenisista, który urodził się kilka miesięcy po pierwszym turnieju, w finale pokonał Francuza Jonathana Dasnieresa de Veigy 6:3, 6:3. Nagrodą za zwycięstwo jest 80 punktów rankingowych oraz 4300 euro. Patronem medialnym imprezy jest „Nasz Głos Poznański”.

 

– Nareszcie!!! – stwierdził po meczu popularny Jerzyk i podziękował poznańskiej publiczności: – Chcę wam wszystkim podziękować!. W 50 procentach udało mi się wygrać dzięki wam!  To był mój piąty występ tutaj, zawsze dawałem z siebie wszystko, ale nie zawsze wychodziło mi tak jak chciałem. Rok temu byłem blisko, byłem w finale. Teraz celem była wygrana. Bardzo zależało mi na zwycięstwie i w końcu mi się udało, choć rano obudziłem się z bólem pleców  i grałem na środkach przeciwbólowych. W ogóle nie grałem swojego pierwszego serwisu, to był raczej drugi serwis. Wygrałem i to był jeden ze wspanialszych tygodni w moim życiu. Chcę podziękować sponsorom turnieju, wiem, że było ciężko, ale wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Francuz Jonathan Dasnieres de Veig stwierdził: – To był mój najlepszy tenis, ale Janowicz grał perfekcyjnie, więc cieszę się, że grałem w finale. Po półfinale próbowałem mówić po polsku, to było bardzo trudne, więc teraz będzie po angielsku. To była duża przyjemność grać tu, Polacy są bardzo przyjaźni, zawsze chętnie tu przyjeżdżam.
Francuz w stolicy Wielkopolski grał trzeci raz. – Bardzo dziękuję – zakończył po polsku swoją wypowiedź, za co nagrodzony został owacyjnymi brawami.
Jednym z patronów medialnych był „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz