Pilanki wygrały XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek (ZDJĘCIA)


Zwycięstwem siatkarek KS ASBL Piła zakończył się XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek pod patronatem WZPS, który odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

– Miasto Poznań przede wszystkim stara się wspierać rozwój sportu dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że w murach Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozwija się Młodzieżowe Centrum Sportu – siatkówka dziewcząt i korzystające z tego programu dziewczyny będą miały możliwość sprawdzenia się na tle zespołów z Koła, Piły i Miłosławia przed startem nowego sezonu pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. To właśnie w takich placówkach chcemy rozwijać sportowe szkolenie dzieci, gdyż widać, iż sportem żyje cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice, nauczyciele i dyrekcja – mówiła podczas ceremonii otwarcia turnieju Lidia Dudziak, która jest przewodniczącą Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a trofeum broniła drużyna MLKS Orlik Miłosław. Jednak w tegorocznej edycji lepsze okazały się siatkarki KS ASBL Piła, które po zaciętym pojedynku wygrały z MLKS 2:1. Trzecie miejsce zajęły siatkarki SKF PBS SP 69 SMS Poznań, a czwarte miejsce KS Siatkarz Koło. Turniej sędziował Ryszard Błaszczyk.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:
Najlepsze rozgrywająca, Amelia Chwalko (KS ASBL Piła)
Najlepsza przyjmująca, Julia Kalak (KS Siatkarz Koło)
Najlepsza atakująca, Zuzanna Banaszczak (MLKS Orlik Miłosław)
Najlepsza środkowa bloku, Anna Górna (SKF PBS SP 69 SMS Poznań)
Najlepsza libero, Iryna Shybko (SKF PBS SP 69 SMS Poznań)
Najlepsza zawodniczka, Olivia Walentyn (KS ASBL Piła)

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz