Pierwszy trening Warty Poznań


Najpierw kilkanaście minut ćwiczeń w sali, a potem niespełna godzinny trening na boisku przy Drodze Dębińskiej 12 – tak wyglądał pierwszy dzień piłkarzy Warty Poznań po powrocie z zimowych urlopów. Zieloni rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Tylko 16 dni wolnego mieli zawodnicy Warty Poznań. Urlopy rozpoczęli 19 grudnia, nazajutrz po meczu z Pogonią Szczecin, a na premierowym treningu w 2022 roku spotkali się we wtorkowe popołudnie. W międzyczasie, od tygodnia ćwiczyli już indywidualnie, realizując plan przygotowany przez Tomasza Olszewskiego, trenera przygotowania kondycyjnego w poznańskim klubie.

Nieco dłużej odpoczywali Niilo Maenpaa i Kajetan Szmyt, którzy jesienią występowali, odpowiednio w IFK Mariehamn i Górniku Polkowice. Fin jest nowym piłkarzem zielonych, w grudniu podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Jest środkowym pomocnikiem. Z kolei Kajetan Szmyt wraca z wypożyczenia do beniaminka Fortuna 1 Ligi. Zimą będzie walczył o to, żeby znaleźć się w kadrze zespołu na drugą rundę sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz