Pierwszy przejazd techniczny przez ul. Św. Marcin i Towarową


Możliwość uruchomienia pierwszego z nich przewidziana jest na kwiecień. Z kolei nowy prawoskręt po zakończeniu prac w centrum będzie ważnym elementem sieci komunikacyjnej. Pozwoli na odciążenie Kaponiery w czasie remontów czy nagłych zdarzeń na ul. Roosevelta i Kaponierze. W takich sytuacjach tramwaje jadące z Grunwaldu lub Łazarza będą mogły zostać skierowane ul. Towarową i dalej przez ul. Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego lub przez Gwarną w stronę Śródki. W przyszłości prawoskręt może stanowić element przedłużonej trasy tramwajowej przez Wolne Tory.

Dzięki inwestycji pojawi się też nowa zieleń. W sumie w ramach tego zakresu Programu Centrum, posadzonych zostanie blisko 50 drzew, głównie platanów i wiązów. Całość dopełnią krzewy i byliny.

Postępują także pozostałe prace w ramach tego zakresu Programu Centrum. Zakończyło się betonowanie płyt podtorowych i układanie szyn na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Św. Marcin. Na tym skrzyżowaniu postawiono również słupy trakcyjne. Trwają prace nad układaniem kostki kamiennej na chodniku na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Gwarną. Coraz bardziej zaawansowane są także prace polegające na budowie jezdni ul. Św. Marcin na odcinkach wyłączonych z ruchu.

Torowisko od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego zostało przebudowywane z zastosowaniem technologii poprawiającej bezpieczeństwo i ograniczającej hałas. Zmieniają się przystanki tramwajowe, dodatkowo powstaje zupełnie nowy przy Zamku dla tramwajów jadących w kierunku ronda Kaponiera. AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz