Piękne auta na Motor Show (Galeria)


Rozpoczęły się długo oczekiwane targi MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu. Potrwają do 7 kwietnia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Auta zabytkowe i nowe modele. W Poznaniu rozpoczęły się dzisiaj największe w Polsce targi motoryzacyjne. Obok samochodów wystawcy pokazują motocykle, campery i małe samoloty.

W piątek na targach pojawi się Giancarlo Fisichella, były kierowca Formuły I. Będzie można z nim porozmawiać, poprosić o autograf i obejrzeć oryginalny bolid Formuły I ze stajni Ferari.

Po raz pierwszy w Polsce są pokazywane samochody Rolls-Royce. Jaguar prezentuje swój najnowszy kabriolet F-type, a Mercedes najszybszy elektryczny samochód świata.

Będą też zabytkowe auta. W sumie zobaczymy prawie sto okazów, najstarsze stuletnie. Do tego po raz pierwszy – małe samoloty – zostaną dwa motoszybowce – legendarny polski „Ogar” i nowoczesny polski motoszybowiec.

O wystawie zabytkowych aut czytaj tutaj

O wizycie Giancarlo Fisichella czytaj tutaj

Już po pierwszym dniu trwania imprezy (dzień dla mediów i biznesu) jesteśmy przekonani, że cała ekspozycja tegorocznej edycji targów MOTOR SHOW w Poznaniu robi piorunujące wrażenie, a możliwość obcowania z najnowszymi osiągnięciami motoryzacji przynosi bezcenne doświadczenie lekkiego oszołomienia. To, co nas – fanów pięknych samochodów i motocykli na co dzień zachwyca, na Motor Show jest w zasięgu ręki.

Dlaczego warto odwiedzić targi MOTOR SHOW 2013?

W Salonie Samochodowym zobaczymy, dotkniemy i poczujemy wiele rewelacyjnych, najnowszych modeli samochodów, które w większości mają swoją polską premierę właśnie na targach Motor Show w Poznaniu.

Na ekspozycji można obejrzeć ekskluzywne samochody ze światowej czołówki, a w tym marki ROLLS – ROYCE prezentującą w Poznaniu model GHOST. Prawdziwą gwiazdą wydarzenia jest FERRARI F12 BARINETTA, uhonorowane przez redakcję magazynu Top Gear tytułem Supercar of The Year 2012. Auto będzie prezentowane pośród innych najnowszych modeli FERRARI. Na stoisku włoskiej marki, które jest dwukrotnie większe w porównaniu do uprzedniej edycji targów,  5 kwietnia będzie obecny kierowca formuły 1 – Giancarlo Fisichella, który zaprezentuje swój bolid.

W Poznaniu swoją polską premierę ma nowy JAGUAR F-TYPE – to pierwszy od lat dwumiejscowy samochód tej luksusowej brytyjskiej marki. Prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji będzie możliwość obejrzenia po raz pierwszy w Polsce, absolutnie unikatowych samochodów marki WIESMANN.

W Salonie Samochodowym ma miejsce wiele polskich premier motoryzacyjnych.
Na stoisku firmy MERCEDES-BENZ POLSKA zobaczymy z bliska m.in nową klasę E oraz zupełnie nowy model „z gwiazdą” – klasę CLA. Fanów takich marek jak AUDI, VOLKSWAGEN, SEAT, PORSCHE czy SKODA ucieszy obecność w Poznaniu VOLKSWAGEN GROUP POLSKA, potentata polskiej branży motoryzacyjnej. Firma prezentuje w Poznaniu swoje najnowsze i najlepsze modele aut, a wśród nich nowe Audi RS5 Carbiolet z 450 konnym silnikiem V8, czy też nowe Audi SQ5.

Do wizyty na swoich stoiskach gorąco zapraszają także inni importerzy, w tym m.in. FORD POLSKA, JLR POLSKA, KIA MOTORS POLSKA, TOYOTA MOTOR POLAND czy VOLVO AUTO POLSKA.

Wystawa Zabytkowych Aut zachwyci
Miłośnikom tradycyjnej motoryzacji, którzy zdecydują się na odwiedziny targów, szczególnie polecamy obejrzeć na targach Wystawę Zabytkowych Aut. Tegoroczna edycja spotkania
z zabytkowymi pojazdami w trakcie MOTOR SHOW 2013 będzie kontynuacją ekspozycji
z 2011 roku, zobaczmy około 45 samochodów , około 20 niezwykle atrakcyjnych motocykli, w tym kilka unikatów z wózkami.

Dla obecnych i przyszłych fanów motocykli
Salon Motocyklowy, który jest integralną częścią targów Motor Show, odbywa się przy udziale znanych marek motocykli, ale także odzieży oraz akcesoriów. Podczas największych targów motoryzacyjnych w tej części Europy spotkamy m.in. takie firmy jak ARKUS & ROMET, ATV SWEDEN, BMW, CR&S DUU, JUNAK, KYMCO, LARSSON, MODEKA, MOTO GUZZI, SHOEI, SUZUKI, SYM, YAMAHA MOTOR. Ponownie na Motor Show będzie można zobaczyć customowe motocykle. Custom Festival odbywa się po raz czwarty (po raz drugi w ramach Poznańskiego Motor Show).

Miłośnikom aktywnego wypoczynku
Podczas targów organizowany jest także II Ogólnopolski Salon Caravaningowy, który jest wielkim wydarzeniem dla miłośników camperów. Salon ten cieszy się opinią największego
w Polsce spotkania w roku, jednocześnie będąc dla zwiedzających oraz klientów wyjątkową
okazją do analizy najnowszych trendów i poznania nowości rynkowych. A wśród nich EBACAMP zaprezentuje trzy absolutne nowości na polskim rynku caravaningowym, a m.in. samochód przystosowany do podróżowania dla dwóch osób: wygodny, przestronny, wyróżniający się niską ceną. W Salonie Caravaningowym, na stoisku firmy CarGO! Rent
a Camp, zobaczymy także Pilote G740 LGR / samochód kampingowy, który został laureatem szóstej edycji plebiscytu TVN „Męska Rzecz”, w kategorii Hobby i Sport. Ponadto zwiedzający targi będą mieć okazję do obejrzenia prototypowego modelu campera NOVANO, który zyskał dużą popularność na największych na świecie targach caravaningowych w Dusseldorfie.

Z pasją o lataniu
Zapraszamy do odwiedzin salonu lotniczego Air Passion, który mile zaskoczy gości targowych, będąc inspiracją do poszerzania horyzontów. W Salonie Air Passion udział biorą przedstawiciele Sił Powietrznych RP, z prezentacją wyposażenia oraz szkoleń. Aeroklub Polski promować będzie sport samolotowy, szybownictwo, modelarstwo, spadochroniarstwo i baloniarstwo. Dzięki obecności Aeroklubu poznamy polskie osiągnięcia w tych sportach, jak również zawodników, którym udało się zdobyć najcenniejsze trofea. Z kolei Polskie Stowarzyszenie Motoszybowcowe pokaże bardzo ciekawe, cenione w świecie modele motoszybowców. Obecni na miejscu reprezentanci Stowarzyszenia udzielą informacji na temat szkoleń, możliwości uzyskania licencji, a także aktualnych przepisów. Firma FLYCAR zapowiada prezentację latającego skutera, zdobywającego coraz większą popularność ze względu na swoją dostępność cenową. Absolutną nowość promować będzie firma FREEFLY CENTER: wertykalny tunel aerodynamiczny, symulujący efekt swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych. Ta jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie innowacyjna konstrukcja jest zlokalizowana w Lesznie, służy do treningu dla skoczków spadochronowych oraz pozwala doświadczyć uczucia swobodnego spadania osobom, które nigdy nie skakały z samolotu.

Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin RODZINNEGO MIASTECZKA BEZPIECZEŃSTWA (pawilon 4) którego ideą w tym roku jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Na miejscu odbędą się efektowne pokazy organizowane wspólnie z GOPR, Policją oraz Strażą Pożarną. Miasteczko tworzą także Bezpieczny Motor Sport oraz Klub Drivera, dzięki którym dowiemy się jak wygląda bezpieczne ściganie na torze.
Zapraszamy również do znajdującej się w MIASTECZKU karczmy, aby posilić się po pełnym wrażeń zwiedzaniu.

Przyjdź na targi i wygraj NOWĄ SKODĘ OCTAVIA
W dostępnym podczas targów Magazynie MOTOR SHOW będzie znajdował się kupon konkursowy, który należy wypełnić, wykonać znajdujące się tam zadanie oraz umieścić w specjalnie przygotowanej urnie. Urny będą znajdowały się w Pawilonach 1, pawilonie 3A oraz w Biurze Obsługi Targów w pawilonie 5. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17, w pawilonie 3A.

Kiedy, gdzie i za ile?
Na teren targów można wejść już od godziny 10tej. Bilety na targi Motor Show Bilety można nabyć w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie trwania targów.

Salony targów MOTOR SHOW:
Salon Samochodowy – pawilon 3a, 5, 5a
Salon Motocyklowy – 6a
Salon Caravaningowy – 3
Salon Air Passion – 2

Na targach polecamy:
Custom Festiwal – paw 6a
Wystawa Zabytkowych Aut – paw. 5a
Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa – paw. 4

 

Trackbacks for this post

  1. […] Zobacz  piękne auta na Motor Show – tutaj […]

  2. […] Zobacz  piękne auta na Motor Show – tutaj […]

Dodaj komentarz