Pięciogwiazdkowy hotel powstanie nad Maltą


Spółka przedstawiła również decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. Przed jej wydaniem informacja o toczącym się w tej sprawie postępowaniu była obwieszczona publicznie. Strony zostały poinformowane o możliwości składania uwag i wniosków, ale żadna nie wyraziła swojego stanowiska. Nikt nie ubiegał się również o bycie stroną postępowania.

– W takiej sytuacji, gdy inwestor przedstawił wszelkie wymagane dokumenty, w tym również postawienie sądu, Miasto nie może odmówić wydania pozwolenia na budowę – wyjaśnia Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. – Musimy działać w granicach prawa.

Szansa na rozwój

Tereny nad Jeziorem Maltańskim są często odwiedzane przez mieszkańców Poznania. Założenie architektoniczne Klemensa Mikuły zostało docenione nie tylko przez poznaniaków i poznanianki, ale również środowisko branżowe. Realizacja uzyskała Nagrodę Prezydenta Poznania imienia Jana Baptysty Quadro, a także Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Złoty wawrzyn olimpijski”. Okolice jeziora są chętnie odwiedzane przez rowerzystów, biegaczy czy miłośników nordic walkingu. Nad brzegami latem odbywają się koncerty i imprezy, a na torze regatowym ścigają się najlepsi kajakarze świata.

– Tereny wokół Jeziora Maltańskiego to bardzo ważne miejsce dla wielu poznaniaków i poznanianek – podkreśla Bartosz Guss. – Zależy nam na tym, by ten teren nie stracił swojej wyjątkowości. Inwestor chciałby, by na tym terenie powstał pięciogwiazdkowy obiekt sieci hotelowej Mövenpick (Accor), który mógłby poważnie wzbogacić infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną w tej części miasta.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz