Pestka znowu pojedzie 70 km/h


Wahadło na początku roku

Od początku sierpnia trwają prace na odcinku od Roosevelta do przystanku Słowiańska. Roboty prowadzi tam spółka PORR na zlecenie MPK. Na torze pierwszym (prowadzącym w kierunku os. Jana III Sobieskiego) trwa naprawa dylatacji i powierzchni betonowych koryta balastowego. Niebawem, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, rozpocznie się nakładanie izolacji tego koryta.

Na odcinku od Roosevelta do przystanku Słowiańska w pierwszej kolejności prace prowadzone są na torze w kierunku Piątkowa, drugi tor wykorzystywany jest technologicznie – poruszają się po nim maszyny wykorzystywane podczas prac. Później sytuacja się odwróci: nowy, wybudowany już tor, będzie wykorzystywany technologicznie, natomiast prace będą realizowane na torze prowadzącym w kierunku centrum (najpierw usunięte zostaną szyny, podkłady i podsypka tłuczniowa, koryto balastowe będzie oczyszczone oraz wyłożone matami wibroizalacyjnymi. Zostanie nałożona nowa izolacja, a następnie ułożone zostanie nowe torowisko). Na koniec zostanie wymieniony rozjazd znajdujący się przy ul. Roosevelta.

Prace na tym odcinku mają zakończyć się najpóźniej w styczniu. Wówczas tramwaje będą mogły dojeżdżać wahadłowo do przystanku Słowiańska.

Fot. Grupa NDI

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz