Panoramiqa – ekologiczna inwestycja od BPI Real Estate w Poznaniu


Na Starołęce w Poznaniu BPI Real Estate Poland realizuje nowoczesny projekt mieszkaniowy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji Panoramiqa, w ramach której powstaną 272 mieszkania, zostaną wdrożone między innymi takie proekologiczne rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych. Dzięki nim klienci belgijskiego dewelopera będą mogli ubiegać się w części banków o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Prace budowlane na terenie inwestycji są już na etapie wylewania płyty fundamentowej i prowadzone są równolegle dla dwóch budynków w projekcie.

Inwestycję poza nowoczesną architekturą wyróżniają proekologiczne rozwiązania, wśród których znajdzie się m.in. system do odzyskiwania wody opadowej, panele fotowoltaiczne, możliwość instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych i liczne miejsca do przechowywania rowerów.

Dotychczas koncentrowaliśmy się na realizacji naszych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, o miastotwórczym charakterze. Wyróżniała je przemyślana architektura. Aktualnie do naszej strategii dodaliśmy także realizację w duchu zrównoważonego rozwoju. Panoramiqa spełnia warunki inwestycji ekologicznej, dzięki czemu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyty na preferencyjnych warunkach, które w tej chwili są dostępne na rynku” – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Panoramiqa powstaje w Poznaniu przy ul. Wagrowskiej w dzielnicy Starołęka. Usytuowanie Panoramiqi w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację z centrum miasta i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Okolica charakteryzuje się także dobrym zapleczem społeczno-opiekuńczym. W ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw.

Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe i to one obecnie cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów. Wśród nich są zarówno młodzi ludzie, którym zależy na mieszkaniu w dobrze skomunikowanym z centrum miasta miejscu, jak i rodziny z dziećmi, dla których z kolei najważniejsze są spokojne sąsiedztwo, dogodny dojazd do szkół,. przedszkoli i żłobków oraz ogólna wygoda życia” – dodaje Wojciech Smolak.

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę Poznania, który dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów.

Budowa inwestycji BPI Real Estate Poland znajduje się obecnie na etapie  wylewania płyty fundamentowej oraz zbrojenia ścian podziemia . Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą Panoramiqi jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w inwestycji Panoramiqa zaczynają się od 9 400 PLN/mkw. Realizacja inwestycji jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie https://panoramiqa.pl/

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły – urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, która notowana jest na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE prowadzi działalność w Belgii, Luksemburgu i w Polsce w kilku  kluczowych obszarach. Jednym z nich jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości, za które odpowiada BPI. Innym, nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie wybudowało osiedla Wola Tarasy i położone w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycję Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. Ostatnio zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu, osiedla Vilda Park w Poznaniu oraz projekty Rezydencja Barska i osiedle wolaRE w Warszawie. Nowymi projektami w portfolio BPI Real Estate Poland są inwestycje Bernadovo w Gdyni oraz Panoramiqa w Poznaniu. W 2022 roku spółka planuje uruchomienie łącznie 6 nowych inwestycji w Polsce.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie https://pl.bpi-realestate.com/

Dodaj komentarz