Otwarto kąpielisko nad Jeziorem Chomęcickim


Do 31 sierpnia nad Jeziorem Chomęcickim w Chomęcicach otwarte będzie nowe kąpielisko, które będzie czynne w godzinach 11:00 – 19:00. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwa w godzinach funkcjonowania kąpieliska wykwalifikowana kadra ratownicza.

– W akwenie wyznaczone zostały dwie strefy: pierwsza z nich dla osób nieumiejących pływać, oznaczona bojami czerwonymi oraz druga strefa dla osób potrafiących pływać, oznaczona bojami żółtymi. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwa w godzinach funkcjonowania kąpieliska wykwalifikowana kadra ratownicza – informuje Paulina Pniewska z Urzędu Gminy Komorniki.

Oprócz kąpieli wodnych zapraszamy do aktywnego korzystania z plaży, która w tym roku została wyposażona w dodatkowe elementy. Na terenie plaży powstało boisko do piłki plażowej oraz urządzenia zabawowe dla dzieci. Ponadto udostępniona została przebieralnia oraz sanitariaty. Organizatorem kąpieliska jest GOSiR Komorniki, a nadzór epidemiologiczny sprawuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.

Dodaj komentarz