Ostatnia niedziela Świątecznej Bimby


Świąteczna Bimba będzie rozświetlać poznańskie torowiska do końca tygodnia. Po ostatnim kursie, 2 stycznia 2022 roku, Moderus Beta zjedzie do zajezdni przy ulicy Fortecznej, gdzie pracownicy zaczną demontować świąteczne lampki.


Świąteczna Bimba rozświetla poznańskie torowiska od 6 grudnia – w Mikołajkowe popołudnie po raz pierwszy w tym sezonie zabrała pasażerów. Z uwagi na pandemię koronawirusa MPK Poznań zrezygnowało z przejazdów specjalnych, podczas których przygotowywane były atrakcje dla najmłodszych, choć w dwie niedziele (12 i 19 grudnia) – dzięki współpracy z Galerią Malta – z pokładu Świątecznej Bimby rozdawane były drobne upominki: słodycze, modele tramwajów do składania oraz drewniane zawieszki na choinkę.

Na co dzień jednak udekorowany lampkami tramwaj (wagon 431) wykorzystywany był do przewozu pasażerów. Świąteczna Bimba regularnie więc pojawiała się na trasach, ciesząc wzrok zarówno pasażerów, jak i przechodniów, którzy – widząc ją – często wyciągali smartfony bądź aparaty fotograficzne, aby zrobić zdjęcia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz