Propozycje na ostatni majowy weekend w Poznaniu


Wiele atrakcji czekać będzie w najbliższy weekend na poznaniaków i poznanianki. Na rynku Łazarskim świętowane będą dni dzielnicy, kibice „Kolejorza” zakończą ze swoją drużyną sezon 2022/2023, a pasjonaci kajaków zjawią się na Malcie. Wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w POSUM z okazji „Białej soboty”. Nie zabraknie także koncertów, spektakli czy wernisaży.

Eko Piknik na Łazarzu

PIĄTEK 26.05

Eko Piknik na Łazarzu

W ramach projektu Kulturalny Maj na Łazarzu zorganizowany zostanie Eko Piknik. Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie trendu robienia zakupów na rynku przy użyciu toreb wielorazowego użytku i eliminacja plastiku. Planowane są warsztaty ekologiczne, prelekcje i warsztaty z rękodzieła. Wydarzenie jest częścią 33. Dni Łazarza.

Rynek Łazarski

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Puchar Świata w Kajakarstwie 

Tor regatowy Malta w Poznaniu będzie gościł najlepszych kajakarzy i kajakarki na świecie. 44 najlepsze drużyny narodowe powalczą o medale kolejnego w tym roku Pucharu Świata.

Tor regatowy Malta, ul. Wiankowa 3

Godz. 9:00 (piątek-niedziela)

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie poznan.pl.

Poznańska wiosna muzyczna

To festiwal muzyki poważnej, odbywający się wiosną w Poznaniu. W każdym roku rozbrzmiewają kameralne, symfoniczne i elektroniczne dźwięki w wykonaniu zespołów i solistów z Europy i świata. Areną tegorocznej edycji jest Uniwersytet Przyrodniczy.

Kolegium Rungego, Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Wojska Polskiego 52

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Jam session w Mustangu

Improwizacja w muzyce jest niezwykle ważną umiejętnością, która często odróżnia prawdziwego artystę od rzemieślnika. Charakteryzuje też twórczość Andrzeja „Długiego” Laskowskiego, który od lat przekonuje o swoim basowym talencie.

Mustang Live Music Club, ul. Nowowiejskiego 6

Godz. 21:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz