Osiedle Herbowe powstaje w Rogalinie


Zaledwie 20 km od granic Poznania znajduje się jedno z największych europejskich zjawisk przyrodniczych. Mowa o unikatowym skupisku pomników przyrody – dębów w Rogalinie. Rangę tego miejsca dodatkowo podnosi bezpośrednie sąsiedztwo pięknego XVIII wiecznego, barokowo-klasycystycznego kompleksu pałacowego  w Rogalinie.

Rogalin jest ulubionym celem rodzinnych wycieczek poznaniaków. W tak pięknym i ciekawym otoczeniu powstaje jedno z najbardziej ekskluzywnych osiedli domów jednorodzinnych Osiedle Herbowe. Wykonawcą tej inwestycji budowlanej jest poznańska firma Qubika Development, która w swoim dorobku ma inwestycję  o nazwie Różane Wzgórze na poznańskim Morasku w sąsiedztwie Uniwersytetu AM. Wybudowane przez Qubikę domy charakteryzują się  bardzo wysokim standard wykonania, użytych materiałów oraz ciekawej architektury.

Qubika Development projektując Osiedle Herbowe pomyślała o potrzebach młodych ludzi, którzy pragną mieszkać z rodziną w otoczeniu pięknej przyrody, jednak w stosunkowo niewielkiej odległości od Poznania. Skraj imponującego kompleksu leśnego – Rogalińskiego Parku Krajobrazowego jest idealnym miejscem na stworzenie kompleksu domów bliźniaczych, architekturą nawiązujących do stylu angielskiego. W ramach inwestycji w Rogalinie powstaną  domy o powierzchni ponad 120 metrów kwadratowych, z dużym salonem,  obszerna kuchnią , gabinetem oraz pomieszczeniami gospodarczymi na parterze, na piętrze znajdować się będą 4 pokoje, garderoba i łazienka. Duże okna w salonie na parterze oraz szklane drzwi prowadzące bezpośrednio na taras i do ogrodu, spotęgują wrażenie naturalnego piękna otaczającej przyrody.

Osiedle Herbowe składać się będzie z  32 działek o powierzchni ok. 400 metrów kwadratowych/każda z wybudowanymi na nich domami bliźniaczymi w stylu angielskim. Architektonicznie domy bliźniacze zaprojektowaliśmy w ten sposób, aby dla każdej rodziny stworzyć jak najlepsze warunki na zachowanie intymności i własnej przestrzeni, udało się to uzyskać między innymi poprzez tzw. „cofnięcie” jednego z segmentów domu bliźniaczego.

Wokół Osiedla Herbowego rozpościera się rozbudowana infrastruktura : szkoła, gimnazjum, przedszkole, sklepy. W odległym o kilka kilometrów Puszczykowie znajduje się jeden z lepszych w wielkopolskich szpitali medycznych – wielospecjalistyczny Szpital w Puszczykowie. Położona zaledwie 3 km dalej Mosina ma mocno rozbudowaną miejską  infrastrukturą.

 

Dodaj komentarz