Okolice Lasku Golęcińskiego znów czyste! Wszystko dzięki akcji „Posprzątamy razem świat”


Okolice Lasku Golęcińskiego w Poznaniu czyste, jak nigdy i wolne od śmieci. W piątek Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu zorganizował oraz przeprowadził akcję „Razem posprzątamy świat”. Przedstawiciele firm deweloperskich i zaprzyjaźnionych instytucji spędzili całe piątkowe popołudnie, by oczyścić teren przy Lasku Golęcińskim. Śmieci było całe mnóstwo, ale na szczęście – to już przeszłość. Jedno z najpiękniejszych, zielonych miejsc Poznania znów zachwyca przyrodą i – mamy nadzieję – zostanie tak na bardzo długo.

Posprzątamy razem świat

Akcja „Posprzątamy razem świat” odbyła się w piątek 21 kwietnia, a na dzień później przypada Światowy Dzień Ziemi. Przedstawiciele Poznańskiego Oddziału PZFD, firm i instytucji zaprzyjaźnionych spotkali się na terenie Ogrodu Dendrologicznego przy ul. Warmińskiej na poznańskim Golęcinie i stamtąd wyruszyli na długi spacer, by zebrać śmieci z okolicznych terenów leśnych. Niestety było co sprzątać – słusznie zauważyli wszyscy zaangażowani w akcję.

Na zaproszenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu do Ogrodu Dendrologicznego przybyły dzieci, m.in. Fundacja „Bilingwo” oraz placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasz Dom” z Poznania (dzięki współpracy PZFD Poznań z Fundacją In_Spire). Były też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 70 przy ul. Pięknej w Poznaniu i przedszkola Małe Cuda na Sołaczu (dzięki wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych). Najmłodsi wzięli udział w zabawach edukacyjnych, konkursach i eko warsztatach, organizowanych m.in. przez Kreatywne Pole, Allthings Home i Panią Joannę Krzyżanek, która jest autorką bajek i wierszy dla dzieci.

Dbałość o obecny i przyszły stan środowiska naturalnego to także kształtowanie postawy odpowiedzialności wśród najmłodszego pokolenia. Właśnie dlatego duża część naszego wydarzenia miała charakter edukacyjny i warsztatowy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, co jest dla nas wszystkich powodem do optymizmu. To ważne, ponieważ chcemy wszyscy razem dbać o naszą planetę – podsumowuje Joanna Janowicz, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu. Wśród osób zaangażowanych w akcję byli przedstawiciele m.in. firm deweloperskich: art. Locum, Constructa Plus, Cordia Polska, Echo Investment, Inwestycje Wielkopolski, Konimpex-Invest, Nickel Development. Z chęcią zaangażowali się: Fundacja In_Spire, Centrum Inicjatyw Lokalnych Sołacz z przedszkolem, Grupa Mo…i tak wymieniać można by długo! Organizatorzy dziękują również pracownikom Ogrodu Dendrologicznego za udostępnienie polany edukacyjnej i wsparcie podczas akcji.

Warto wspomnieć, że Polski Związek Firm Deweloperskich od dawna angażuje się w wiele działań proekologicznych, a sporo z nich inicjuje, zachęcając do takiej postawy partnerów, firm zaprzyjaźnione i całe społeczności. Polski Związek Firm Deweloperskich wraz z zespołem ekspertów stworzył i wydał specjalny Ekoprzewodnik, czyli listę gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów. Opracowanie jest także kopalnią wiedzy dla każdego z nas. Warto razem zmierzać w kierunku ekologii.

 

Dodaj komentarz