Ogólnopolski Turniej Taneczny Dancemania (ZDJĘCIA)


Dzisiaj odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca DANCEmania w GOSiR w Dopiewie, projekt współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo. Ponad 1000 utalentowanych tancerek i tancerzy, pasjonatów tańca z 39 szkół tańca i klubów z całej Polski m.in. z Wrocławia, Piły, Zielonej Góry, Suchania, Wrocławia, Międzyrzecza, Opalenica, Trzcianki, Kościana, Śremu, Kazimierza , Brzegu, Gorzowa Wielkopolski, Międzychodu i wielu innych miast rywalizowało w tanecznych pojedynkach. DANCEmanię zorganizował Klub Taneczno-Sportowy ACTIVUS: Kinga Żelechowska-Wiśniewska i Iwona Jackowska, który od 14 lat działa z sukcesami na terenie gminy Dopiewo szkoląc dzieci i młodzież w różnorodnych technikach tańca od grup początkujących po formacje turniejowe. Wydarzenie patronatem honorowym objął wójt Paweł Przepióra, a medialnym „Nasz Głos Poznański”.

Ogólnopolski Turniej Taneczny Dance Mania

Organizacja wydarzenia to było duże wyzwanie i ogrom pracy, zainteresowanie turniejem przerosło nasze oczekiwania co ogromnie nas ucieszyło. Od dawna, działając w dziedzinie tańca, biorąc udział w turniejach z naszymi formacjami marzyła nam się organizacja własnego turnieju w gminie Dopiewo… i jak to bywa od pomysłu do realizacji jest tylko potrzebna konkretna decyzja. Chcieliśmy, aby wszystko było perfekcyjnie dopięte na najwyższym poziomie; od profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia hali po świetny doświadczony skład sędziowski czy DJ-a hip-hop, który miksował muzykę na żywo. Zadbaliśmy również o nowoczesny elektroniczny system sędziowania. Nie zabrakło też ścianki zdjęciowej z czerwonym dywanem dla zawodników, która cieszyła się dużą popularnością.

Tancerze rywalizowali ze sobą łącznie w 481 prezentacjach tanecznych w technikach tanecznych takich jak: modern jazz, artistic dance, street dance, hip-hop na 3 poziomach zaawansowania: początkujący, średniozaawansowani, zaawansowani, w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsza zawodniczka miała 5 lat, a najstarszy tancerz 25 lat. Podczas turnieju zaprezentowały się duże formacje taneczne, mini formacje jak również soliści i duety.

W składzie sędziowskim kategorii hip-hop i street dance znaleźli się trenerzy działający w środowisku hip-hop od lat m.in: Łukasz Kukulski „Łuksi”, Kasia „Kate” Rosół, Grzegorz Kuciak, Jakub Kamiński „OShit”, Monia Dorna. Prawdziwie street dancowy klimat i muzyczną atmosferę podczas prezentacji hip-hop solo dopełnił grając na żywo DJ „Bizon” Sławomir Wagner z Piły. Kategorie taneczne modern jazz i artistic oceniali pedagodzy i tancerze tańca klasycznego, modern jazzu i tańca współczesnego: Jakub Grzelak, Weronika Stroińska, Katarzyna Stołbiak, Michał Milewski, Zuzanna Janicka. Sędzią głównym turnieju był Michał Milewski z Płocka ambasador Federacji Tanecznej WADF Poland-Word Artistic Dance Federation, który sprawował pieczę nad przebiegiem i prawidłowością systemu oceniania. Vito Witek Ostynowicz- raper, freestyle’owiec, tancerz poprowadził turniej dynamicznie i profesjonalnie.

Niezwykła energia tancerzy, pasja, wspaniałe emocje i pozytywna atmosfera wypełniły po brzegi halę w Dopiewie. Turniej DANCEmania stworzył możliwość zaprezentowania i konfrontacji dorobku tanecznego, rywalizacji w duchu fair play, wymiany doświadczeń i pomysłów choreograficznych. Bardzo wysoki poziom technik tanecznych i doskonały wyraz artystyczny reprezentowały szkoły tańca podczas zawodów.

Formacje turniejowe i soliści Klubu taneczno -sportowego Activus stawały 3 krotnie na I miejscu, 3 razy zdobyli 2 miejsce, 4 razy 3 miejsce pucharowe. W kategoriach solo zdobyliśmy 10 medali. Formacja modern jazz została wyróżniona nagrodą Grand Prix, którą wręczył Wójt Gminy Dopiewo pan Paweł Przepióra, pokazując jak wysoki poziom tańca reprezentują formacje turniejowe i soliści trenujący w naszej gminie w Dąbrówce i Skórzewie.

KTS Activus zaprasza nowych tancerzy, pragnących rozpocząć swoją przygodę z tańcem do grupy tanecznej Mażoretek Gminy Dopiewo i formacji w technikach hip-hop i modern jazz od 6-16 lat na poziomie początkującym i zaawansowanym.

Kinga Żelechowska-Wiśniewska , KTS ACTIVUS
Facebook activusfit  www.activus-fitness.pl

Fot. Jagoda Thiem

 

1 komentarz

  1. Martyna pisze:

    To ja jestem tą Indianką.😍

Dodaj komentarz