Odzież motocyklowa: funkcjonalność, bezpieczeństwo i włoski styl ubrania na motocykl


Jak dobrać idealne ubranie na motocykl? To pytanie, na które z pewnością warto znaleźć odpowiedź przed jazdą jednośladem. Odpowiednia odzież to podstawa, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie zarówno w chłodne, jak i upalne dni.

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednią odzież motocyklową?

Kwestia doboru odzieży motocyklowej może wydawać się sprawą drugorzędną – wielu miłośników jednośladów wręcz pomija i bagatelizuje ten aspekt. Mogłoby się wydawać, że „kask i buty wystarczą”, jednak należy wyposażyć się także w kilka innych produktów.

Co sprawia, że jest to tak istotny temat? Właściwy ubiór to przede wszystkim sposób, by zapewnić sobie znacznie większe bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie latem na ulicach możemy zobaczyć sporą liczbę motocyklistów w zwykłych jeansach i koszuli czy bluzie. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybierasz się w dłuższą trasę, czy jedynie do pobliskiego supermarketu, nawet przy najmniejszym upadku asfalt, ziemia czy szuter potraktują Cię dokładnie tak samo. Nie warto zatem stosować długości trasy czy mniejszej pojemności silnika jako wymówek do zaniedbywania swojego ubioru na motocykl – takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, lecz także potencjalnie tragiczne w skutkach. Dostępne obecnie produkty pozwolą jednak zachować pełen komfort także podczas jazdy w wysokich temperaturach. Warto zaznaczyć, że w sklepach można znaleźć nawet specjalne warianty jeansów dostosowane do jazdy motocyklem.

Bezpieczeństwo w parze z wygodą

Odpowiednia odzież motocyklowa to obowiązkowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Właściwy dobór produktów wpływa nie tylko na ochronę w razie wypadku – to także gwarancja wygodnej jazdy w każdych warunkach. Na jakie rozwiązania warto postawić pod tym względem? W przypadku spodni motocyklowych mogą to być m.in. rozbudowane systemy wentylacji, wodoodporne membrany, wstawki antypoślizgowe czy odpinane warstwy ocieplające.

Wygoda to w końcu kluczowa cecha ubrań – szczególnie tych, które zamierzamy nosić przy wykonywaniu określonych, stosunkowo wymagających zadań, takich jak właśnie jazda motocyklem. Dopasowany rozmiar kombinezonu, spodni czy kurtki motocyklowej to podstawa: poszczególne elementy garderoby nie powinny krępować ruchów. Liczy się także odpowiedni dobór materiału – w większości przypadków najlepiej sprawdzi się skóra. Jeśli szukasz komfortowego rozwiązania do poruszania się po mieście, możesz postawić także na specjalne jeansy motocyklowe, które łączą wygodę z bezpieczeństwem.

Włoski styl na motocyklu

Choć wśród motocyklistów nie istnieje żaden szczególnie restrykcyjny dress code, nie ma wątpliwości, że każdy miłośnik jazdy jednośladem chce po prostu wyglądać dobrze. Klasyczny zestaw składa się ze skórzanej kurtki, skórzanych spodni, kasku integralnego i wysokich butów. Dzięki różnorodności wśród ofert producentów można jednak liczyć na sporą swobodę w dostosowaniu kolorystyki i stylu konkretnych części ubioru na motocykl.

Na jakie marki warto stawiać, by móc liczyć nie tylko na wygodę i bezpieczeństwo, lecz także świetny design? Pod tym względem niezwykle ciekawe propozycje można znaleźć w ofertach włoskich firm. To kraj, który przoduje w Europie pod względem liczby motocykli na drogach – szacuje się, że co czwarty Włoch ma własny jednoślad. W efekcie powstało wiele firm, które są doceniane przez motocyklistów na całym świecie ze względu na design – to między innymi marki takie jak Spidi, Dainese czy Spyke.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz