Odleć z nami, nie z narkotykami!


Do 5 października został przedłużony termin przesyłania zgłoszeń na ogólnopolski konkurs „Odleć z nami, nie z narkotykami!”, nad którym patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

plakat_47x67_na-co-mi-to_webik

Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Narkotyki? Na co mi to. Odleć z nami, nie z narkotykami!”, której nadawcą jest Minister Zdrowia realizacją kampanii zajmuje się Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. W konkursie zostanie wyłonionych 16 laureatów – po jednym z każdego województwa. Nagrodą główną jest lot szybowcem z mistrzem świata – Sebastianem Kawą!

Druga edycja kampanii „Narkotyki? Na co mi to” przebiega  pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami!”. Głównym przekazem kampanii jest myśl: „Nie potrzebuję narkotyków do życia, bo realizuję się w inny, ciekawy dla mnie sposób. Większość osób w moim wieku nie bierze narkotyków, więc również dla mnie normą jest życie bez nich.” Tegoroczna akcja zwraca szczególną uwagę na kształtowanie własnej osobowości, rozwój zainteresowań i aktywność, która pozwala oddać się swojej pasji. Kampania skierowana jest do ludzi młodych w wieku 14-18 lat, ale również do ich rodziców, opiekunów i wszystkich osób mających kontakt z młodzieżą.

Ambasadorem kampanii został Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz świata i Europy w lotach szybowcowych.

– Uważamy, że to dobry przykład do naśladowania dla młodych osób. Jego determinacja w realizacji własnych marzeń pokazała, że oddając się swojej pasji można osiągnąć rzeczy, które na pozór wydają nam się niemożliwe do zrealizowania. – mówi Piotr Jabłoński, Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. – Jak pokazują badania większość młodzieży nie używa narkotyków. Należy wzmacniać to przekonanie, że normą jest nieużywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie naszej kampanii chcemy wskazywać młodym osobom alternatywną drogę do przeżywania głębokich emocji. Tym, co może wprowadzić w stan pozytywnego „odlotu” jest rozwijanie zainteresowań i realizowanie swoich pasji. Pomóżmy je im odkrywać! – dodaje Piotr Jabłoński.

Głównym wydarzeniem rozpoczynającej się kampanii „Odleć z nami, nie z narkotykami!” będzie piknik, który zostanie zorganizowany w Warszawie w drugiej połowie października br. „Stacja odlot” to spotkanie z młodzieżą i mediami, podczas którego zostaną nagrodzeni laureaci ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego wraz ze startem kampanii. Nagrodą w konkursie na kreatywne przedstawienie własnej pasji jest przelot szybowcem z Ambasadorem Kampanii – Sebastianem Kawą. Poprzez niecodzienną atrakcję organizatorzy chcą dostarczyć zwycięzcom prawdziwej adrenaliny i niepowtarzalnych wrażeń.

Dla młodzieży przewidzianych jest także wiele działań internetowych. Fanom profilu nacomito na Facebooku zaproponujemy kilka konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Jednym z tegorocznych partnerów kampanii oraz sponsorem nagród został Merlin.pl S.A.

Za pośrednictwem profilu nacomito młodzi ludzie będą mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi internautami. Organizatorzy oczekują, że fanpage stanie się miejscem, skąd można będzie czerpać rzetelne informacje na temat narkotyków, a także „zarazić się” ciekawym hobby swoich kolegów.

O kampanii czytaj także tutaj

Dodaj komentarz