Od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 16 i 17 lat


Rejestracja nastolatków powyżej 16. roku życia rozpocznie się od poniedziałku, 17 maja. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 od niedzieli będzie dostępny na stronie gov.pl – podało Ministerstwo Zdrowia.

„W poniedziałek rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób w wieku 16-17 lat” – przekazała wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Jak wytłumaczyła dalej wiceminister, przed wizytą w punkcie szczepień trzeba wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19”. Będzie go można pobrać od niedzieli ze strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19.

Resort zachęca do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna prawnego. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. W takim przypadku osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz