Od 1 października tramwaje pojadą inaczej


Częstsze kursy tramwajów nr 6 i 13 oraz zmiana trasy linii nr 12, która połączy Winogrady z centrum, Ratajami i Starołęką – to zmiany w komunikacji, które od 1 października ułatwią pasażerom komunikacji miejskiej poruszanie się po Poznaniu. Ponadto od poniedziałku, 3 października, linia tramwajowa nr 98 zostanie wydłużona do pl. Cyryla Ratajskiego. Dzięki temu łatwiej będzie dojechać do centrum.

– Podczas prac remontowych prowadzonych na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, jak również tych, które spowodowały wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Fredry i Mielżyńskiego, przykładamy jeszcze większą wagę do wnikliwego monitoringu funkcjonowania transportu – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Zdajemy sobie sprawę, że brak możliwości przejazdu tramwajem z mostu Teatralnego do kierunku placu Cyryla Ratajskiego z uwagi na modernizację węzła przy Okrąglaku stanowi dużą uciążliwość. Dokładamy w związku z tym starań, aby minimalizować skalę niedogodności dla pasażerów i wykorzystujemy każdą okazję, żeby ułatwiać podróżnym przemieszczanie się po mieście. Warto także pamiętać, że po zakończeniu prac pasażerowie zyskają nowoczesne torowiska gwarantujące bezpieczne i wygodne podróże – dodaje dyrektor ZTM.

Zmiany, które zostaną wprowadzone 1 i 3 października ułatwią wjazd do centrum Poznania oraz poprawią komunikację między odległymi od siebie dzielnicami. Są one wynikiem obserwacji ZTM oraz wsłuchania się w głosy pasażerów, a także rad osiedli. Ponadto układ tras wprowadzany 1 października został przygotowany w taki sposób, by zbliżające się wyłączenie tzw. Trasy Kórnickiej nie powodowało już konieczności zmiany przebiegu tras w  całym mieście, a jedynie tych, które łączą obecnie os. Lecha z Kórnicką.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz