Nowy większościowy udziałowiec Warty Poznań S.A.


Na ten apel odpowiedziała grupa inwestorów, która nabyła od Bartłomieja Farjaszewskiego większościowy pakiet akcji Warty Poznań S.A. Prezesem zarządu DD12 Lab, spółki nabywającej pakiet inwestorski, jest Paulina Sypniewska, poznanianka, doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, mająca w swoim CV ukończenie programów dla najwyższej kadry zarządzającej m.in. na Harvard Business School. Paulina Sypniewska dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski.

– Bardzo się cieszę, że projekt, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie lata, rozwinął się na tyle, że spodobał się grupie inwestorów i zdecydowali się oni na zakup większościowego pakietu akcji. Dziękuję pani Paulinie Sypniewskiej za zaproszenie mnie do współpracy. Przyjmuję to zaproszenie i będę nadal aktywnie działał w Radzie Nadzorczej Warty Poznań – mówi Bartłomiej Farjaszewski. – Wiem, że klub trafia w dobre ręce. Uważam, że pomysł nowych inwestorów na finansowanie działalności Warty Poznań jest ciekawy, a jednocześnie mam zapewnienie, że nadal będzie realizowany „Plan Rozwoju 2020-23”, co jest dla mnie bardzo ważne. Będę teraz z całych sił wspierał i angażował się w dalszy rozwój klubu, ale już w innej roli.

Spółka DD12 Lab będzie inwestowała w Wartę Poznań, a jej celem jest jednocześnie skupienie szerszego grona biznesowego wokół klubu. DD12 Lab ma na celu powołanie projektów inwestycyjnych, których działalność będzie wspierała rozwój Warty Poznań. Będą to głównie przedsięwzięcia związane z innowacjami w sporcie oraz takie, które wpisują się w strategię rozwoju zielonych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz