Nowy większościowy udziałowiec Warty Poznań S.A.


Spółka DD12 Lab, której prezesem jest Paulina Sypniewska, nabyła pakiet akcji od Bartłomieja Farjaszewskiego i została nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań S.A.

Pod koniec sierpnia miną cztery lata od momentu, gdy spółkę Warta Poznań, zarządzającą zespołem seniorów i seniorek, drużynami młodzieżowymi dziewczyn i chłopców oraz ekipą amp futbolistów, przejął Bartłomiej Farjaszewski. Zieloni byli wówczas świeżo po awansie do Fortuna 1 Ligi, ale groziło im wycofanie się z rozgrywek. Nowy właściciel wyprowadził klub na prostą. Zespół w pierwszym sezonie utrzymał się w lidze, a w kolejnym – wrócił do Ekstraklasy po 25 latach przerwy. Teraz rozpoczął trzeci z rzędu rok w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, a sukcesy sportowe szły w parze z rozwojem Warty Poznań, realizacją ambitnego „Planu Rozwoju 2020-23”, który zakłada m.in. stworzenie ciekawej oferty dla młodych, walkę z dyskryminacją, wsparcie dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, a także zaangażowanie się w kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego.

Przed obecnym sezonem Bartłomiej Farjaszewski – tak jak trzy lata wcześniej – napisał list otwarty, w którym zwrócił się m.in. z apelem do osób chcących zaangażować się w rozwijanie najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu: „Chciałbym zaprosić do współpracy sponsorów i inwestorów. Razem rozwijajmy dalej Wartę Poznań i dążmy do tego by wspólnie świętować przyszłe sukcesy”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz