Nowy rezonans w szpitalu im. J. Strusia


Miejski szpital im. J. Strusia wzbogacił się o 3-Teslowy rezonans magnetyczny. To wyjątkowe urządzenie – jedno z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Dzięki niemu będzie można sprawniej diagnozować pacjentów.

Nowy rezonans w szpitalu im. J. Strusia

Obecnie na wyposażeniu szpitala im. J. Strusia znajduje się rezonans, który generuje pole o indukcyjności 1,5 Tesli. To bardzo dobre urządzenie diagnostyczne i – w większości przypadków – zupełnie wystarczające. Dzięki jego zastosowaniu lekarz może określić, czy w danym obszarze ciała pacjenta toczy się proces chorobowy.

Im jednak wyższa wartość pola magnetycznego – tym lepszy obraz. Dlatego rezonans 3T stosuje się tam, gdzie konieczne jest obrazowanie wyższej jakości, dokładniejsze. Używa się go również po to, by ostatecznie potwierdzić ocenę diagnostyczną.

– Nowy sprzęt będzie służyć mieszkańcom Poznania i regionu – podkreśla dr Bartłomiej Gruszka, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. – Będzie wykorzystywany m.in. w diagnostyce raka prostaty. Jestem pewny, że jest to zakup trafiony.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz