Nowy prawoskręt dla tramwajów niemal gotowy


W tym tygodniu na przebudowywanej ul. Św. Marcin w dwóch kluczowych miejscach łączone są szyny tramwajowe: przy rondzie Kaponiera oraz na skrzyżowaniu z ul. Towarową. Tym samym prace związane z torowiskiem na odcinku pomiędzy ul. Towarową a mostem Uniwersyteckim są na ukończeniu – w przyszłym tygodniu planowane jest połączenie także szyn na lewoskręcie.

torowisko Towarowa

– We wtorek połączone zostały tory na prawym łuku z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin, co ma wymiar niemal symboliczny, gdyż w ten sposób powstaje nowy prawoskręt dla tramwajów. Na czwartek zaplanowano zespawanie torów na moście Uniwersyteckim, gdzie nowa infrastruktura połączy się z tą ułożoną podczas przebudowy ronda Kaponiera. Do wykonania pozostały jeszcze prace torowe na lewoskręcie z ul. Towarowej – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prawoskręt dla tramwajów z ulicy Towarowej w Święty Marcin będzie niezwykle ważnym elementem sieci komunikacyjnej w centrum Poznania, ponieważ stworzy wiele nowych możliwości.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. elcias pisze:

    A moze tak wreszcie ,cos dla ludzi ,ktorzy placa najwyzsze podatki w Poznaniu?? Czyli prowadzacych dzialalnosc, tudziez samochody… Bo jak narazie to wszystkie innowacje dotycza tych ,ktorzy przyjezdzaja do Poznania (obrzeza) samochodowami , i jada dalej tramwajami, no i naturalonie znane dla Poznaniakow rowerzystow. A parkingi? a przelotowe ulice ,bez ciaglych zatrzyman na swiatlach? a ulice bez zwezen na w/w sciezki rowerowe?? Kiedy mieszkancy placacy podatki w Poznaniu doczekaja sie zaopiekowania ??Centrum umiera przez te ciagle przebudowy, a raczej juz umarlo….

Dodaj komentarz