Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy powstał na os. Tysiąclecia


Na osiedlu Tysiąclecia powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z nowego boiska, placu zabaw, a także siłowni zewnętrznej. Miejsce wzbogaciła także nowa zieleń.

Na osiedlu Tysiąclecia powstał kompleks rekreacyjno-sportowy

W ciągu kilkunastu miesięcy powstał rozbudowany kompleks sportowo-rekreacyjny, gdzie uczniowie i mieszkańcy mogą realizować swoje pasje związane z kulturą fizyczną, zdrowym trybem życia i różnymi dyscyplinami sportu. Miejsce to ma integrować lokalną wspólnotę i włączać do aktywności wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną.

– Cieszę się, że możemy się tutaj spotkać i zobaczyć już w całości efekt pracy lokalnego środowiska. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mamy tutaj przepiękny kompleks rekreacyjno-sportowy. Sam widok dzieci potwierdza, że warto było go zrealizować – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Projekt powstawał kilka lat, jest po konsultacjach społecznych. Obiekt służy nie tylko dzieciom, ale może być wykorzystywany także przez dorosłych. Jako Miasto staramy się tworzyć obiekty uniwersalne, dla wszystkich.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz