Nowoczesne operacje w szpitalu im. J. Strusia


Chirurdzy z miejskiego szpitala im. J. Strusia przeprowadzili w poniedziałek nietypowe operacje – wszczepili czterem osobom innowacyjne endoprotezy stawu skokowego. Ich niezwykłość polega na tym, że pacjenci mogą chodzić i w pełni obciążać kończyny już w dzień zabiegu.

Nowoczesne operacje w szpitalu im. J. Strusia
Choć endoproteza stawu skokowego, jaką zastosowali poznańscy chirurdzy, jest mniejsza od pudełka zapałek – praktycznie od razu uwalnia pacjenta od bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej. Jak dotąd szpital im. J. Strusia jest jedyną placówką w stolicy Wielkopolski, która wszczepia ten rodzaj endoprotezy.

Pierwsze zabiegi zaplanowano na poniedziałek, 29 maja, u czworga pacjentów: trzech kobiet i mężczyzny. Poznańskim chirurgom z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia towarzyszyli dr Yves Stiglitz – ortopeda zajmujący się od 15 lat wszczepianiem endoprotez – oraz Gennero Rubino, włoski inżynier, który od 30 lat projektuje implanty wykorzystywane w operacjach stopy i stawów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz