Nowi mieszkańcy w Sadach (Film)


Klucze do 15 mieszkań komunalnych w pierwszym z dwóch budynków w Sadach w gminie Tarnowo Podgórne odebrali nowi lokatorzy.

Uroczystość odbyła się w sobotę, 16 lutego. Spotkanie poprowadził wójt gminy Tadeusz Czajka. Przywitał zebranych i przedstawił wizualizacje pokazujące docelowe zagospodarowanie otoczenia dwóch budynków. Nowych sąsiadów powitała także sołtys Sadów Elżbieta Nowaczyk. Kulminacyjnym momentem było oczywiście wręczanie kluczy i podpisywanie umów z najemcami mieszkań.

Chwilę później, już przed nowym budynkiem, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez wójta Tadeusz Czajkę, Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Leonharda, sołtys Sadów Elżbietę Nowaczyk i Benignę Zygarłowską, jedną z nowych mieszkanek.

A potem oglądaliśmy mieszkania. Warto wiedzieć, że w każdym budynku znajduje się 15 mieszkań: 3 mieszkania jednopokojowe (o powierzchni  25 m² ), 9 mieszkań  dwupokojowych  (38 – 40 m²) i 3 mieszkania trzypokojowe o powierzchni  (48 m²). Do każdego przynależna jest komórka o powierzchni 3,50 m².  Do dyspozycji nowym mieszkańcom oddano pomieszczenia wspólne: suszarnię i wózkarnię. W pierwszym budynku znajduje się również kotłownia gazowa, która obsługuje ukończony budynek oraz drugi, który jest realizowany w sąsiedztwie.

Powierzchnia zabudowy pierwszego budynku wynosi 336,40 m², powierzchnia użytkowa – 740,30 m², a kubatura budynku – 2.858 m³. Wartość budowy pierwszego budynku 1.581.600,67 zł brutto. Koszty te pokryte zostaną z budżetu gminy Tarnowo Podgórne.

Budowa drugiego budynku zakończy się w sierpniu tego roku. Agnieszka Rzeźnik

Filmową relację z tego i innych wydarzeń można zobaczyć tutaj i na portalu: www.itvwielkopolska.pl .

1 komentarz

  1. Sady pisze:

    gratuluje nowych mieszkań oby nie trzeba ich było za jakiś czas remontować z naszych podatków.

Dodaj komentarz