Nowe wymagania, nowe wyzwania – podsumowanie 2020 roku w branży deweloperskiej


Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place

– W szerszym ujęciu, można stwierdzić, że 2020 rok nas wiele nauczył, to znaczy, że więcej przestrzeni mieszkalnej i w otoczeniu, wpływa na nasze samopoczucie. Dla części osób ostatnie tygodnie to także moment refleksji: „Może nasza przestrzeń rodzinna powinna być większa? Może każdy z domowników powinien mieć nieco większą dozę prywatności? Własny ogród to także większa swoboda, niż jedynie balkon, czy taras…” W świetle takich opinii, klienci na rynku mieszkaniowym zaczęli poszukiwać ofert domów, położonych na dużych, zielonych działkach. To zaowocowało jeszcze większym zainteresowaniem ofertą Osiedla Przy Jeziorach. Zauważyliśmy to szczególnie w II połowie roku, kiedy banki „zluzowały” mocno zaostrzone po lockdownie, kryteria kredytowe. Klienci stali się bardziej decyzyjni, w kierunku domów, zamiast mieszkań.

– Patrząc z perspektywy naszej firmy i procesu inwestycyjnego, był to rok, który przebiegał zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Większość 12 lokali mieszkalnych z I etapu trafiło w ręce nabywców, została także przeniesiona własność. Ten cel wypełniliśmy, podobnie jak konsekwentną sprzedaż lokali z etapu drugiego. Wszystkie lokale znalazły swoich nabywców, co jest wynikiem bardzo dobrym, ponieważ odbiory są zaplanowane na marzec i kwiecień 2021. Tych planów też nie musimy korygować, ponieważ, mimo pandemicznego roku, budowa trwa zgodnie z planem.

Małgorzata Walczak-Łondka, manager rozwoju biznesu i sprzedaży w firmie Sky Investments.

Rok 2020 zaskoczył bez wyjątku wszystkie branże. Sytuacja epidemiczna wpłynęła w bardzo dużym stopniu również na rynek deweloperski, utrudniając działania zarówno po stronie wykonawców jak i te związane z zakupem nieruchomości przez klientów. Firma Sky Investments – mimo wielu przeciwności – dobrze zaadaptowała się do nowych warunków oraz poradziła sobie z wyzwaniami, które pojawiły się w związku z pandemią. Uruchomiono szereg działań, które pozwoliły na dokonanie przez klientów zakupu nieruchomości w wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób. Spotkania on-line czy też zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa podczas kontaktów osobistych to tylko część udogodnień, które zostały przygotowane dla Klientów Sky Investments. Dzięki elastycznemu podejściu udało się utrzymać trend wzrostowy w sprzedaży nieruchomości na Osiedlu Rodzinne Podolany. Dodatkowo niebawem uruchomiony zostanie kolejny IV etap sprzedaży mieszkań na tymże osiedlu. Liczymy na to, że 2021 rok przyniesie tylko pozytywne niespodzianki, a sytuacja epidemiczna uspokoi się i będziemy mogli wrócić do normalnego trybu pracy, spotkań oraz kontaktów z Klientami, których tak bardzo wszystkim brakuje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz