Nowe wymagania, nowe wyzwania – podsumowanie 2020 roku w branży deweloperskiej


W roku 2020 wszyscy stanęliśmy przed niełatwym wyzwaniem pandemii. Dotyczy to niemal każdego, także przedstawicieli branży deweloperskiej. Zmiana trybu pracy biur, szczególne środki ostrożności na budowach, a nawet zmiana preferencji klientów poszukujących nieruchomości. Między innymi takie zagadnienia poruszają przedstawiciele branży deweloperskiej. Co jeszcze o ostatnim okresie mówią eksperci?

Osiedle przy Jeziorach.

Michał Kostrow, dyrektor operacyjny, Nexity Polska

– Nexity Polska reprezentują w Poznaniu dwie inwestycje – Malta Point oraz Bliski Marcelin. Na początku 2020 roku kryzys głęboko wpłynął na decyzje klientów, a duże inwestycje zostały odłożone. Od września większość nabywców dostosowała się jednak do sytuacji, a zainteresowanie inwestycjami znowu wzrosło. Trend ten został potwierdzony podczas rozpoczęcia sprzedaży Bliskiego Marcelina, a także po udziale w targach wrześniowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Michał Wawrzyniak, kierownik biura sprzedaży inwestycji Studzienna 7

– Miniony, 2020 rok był bez wątpienia bardzo wymagający. W tym czasie zmieniał się tryb pracy naszego biura sprzedaży, a wiosną dużo spraw załatwialiśmy zdalnie, głównie na podstawie skanów dokumentów. Lista oraz zasięg obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zmieniał się z tygodnia na tydzień, ale nasi specjaliści podchodzili i nadal podchodzą do tych kwestii z pełną powagą. Cieszymy się, że mimo niełatwych czasów, kontynuujemy płynnie budowę inwestycji Studzienna 7 blisko poznańskiej Śródki, a w IV kwartale 2020 otworzyliśmy nowe biuro sprzedaży przy ul. Głównej 39 w Poznaniu.

– Studzienna 7 jest kameralną inwestycją, a nie bardzo dużym przedsięwzięciem deweloperskim. Powstała w oparciu o umiejętną, realną kalkulację, z pełnym zabezpieczeniem finansowym. Z związku z tym, jesteśmy odporni na sytuacje kryzysowe.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz