Nowe trasy, stare plansze


Wraz ze zmianą tras wielu linii autobusowych i tramwajowych, konieczne będzie odnowienie plansz z aktualnymi informacjami o komunikacji miejskiej, by pasażerowie nie błądzili.

Od 3 września wiele linii tramwajowych i autobusowych w Poznaniu zmieni swoje trasy. Dla Zarządu Transportu Miejskiego, a także Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest to gorący okres, by wszystko technicznie przygotować do września. W tramwajach pojawią się nowe plansze z rozrysowanymi schematami tras tramwajowych; także trzeba będzie ustawić komputerowo wyświetlacze wraz z zapowiedziami przystanków. Te są w nowych tramwajach.

Nowe plansze trzeba będzie też zawiesić na przystankach. Stare są mocno zdezaktualizowane; na nich zaznaczone są trasy linii tramwajowych i autobusowych jeszcze z okresu sprzed EURO. Podobnie jest na dużych planszach miejskiego systemu informacji, które też trzeba wymienić, bo objazdy – na czas przebudowy Kaponiery – będą niemal dwuletnie. Na obecnych planach nie ma np. trasy tramwajowej do Franowa. Zaznaczona jest też linia tramwajowa do Junikowa, która  od dłuższego czasu – ze względu na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej –  jest zawieszona.  Te elementy z pewnością mylą, zwłaszcza tych pasażerów, którzy nie znają miasta i realiów poznańskich zmian w komunikacji.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Świątek

Dodaj komentarz