Nowe Ogrody z nowym, a jednocześnie ostatnim etapem


Po 10 latach realizacji, projekt mieszkaniowy Nowe Ogrody wychodzi na ostatnią prostą. Inwestor Proxin wprowadził do przedsprzedaży 8, a zarazem ostatni etap tego popularnego osiedla.

Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Elegancka, ponadczasowa architektura, spore odstępy między budynkami, liczne zielone skwery, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, to tylko niektóre z cech projektu, które zadecydowały o jego popularności.

Niedawno zakończyła się budowa etapu 6.0, gdzie właśnie trwa proces przekazywania kluczy nowym mieszkańcom. Natomiast intensywne prace prowadzone są na etapie 7. W maju odbyła się ważna uroczystość, jaką zawsze jest powieszenie wiechy. W tym etapie dla klientów przygotowano 130 mieszkania o powierzchni od 27 do 90 mkw., a zakończenie budowy planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Po 10 latach rozbudowy osiedla przyszedł moment na wprowadzenie, na razie w formie przedsprzedaży, ostatniego 8 etapu inwestycji. Powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. Tym samym dostępne będą kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4 – pokojowe. Każdy lokal dysponuje ogródkiem, balkonem lub tarasem, gdzie te ostatnie to nawet 56 mkw. powierzchni. Podobnie jak we wcześniejszych etapach, Proxin duży nacisk położy na komfort i wygodę przyszłych mieszkańców. Powstaną reprezentatywne części wspólne z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi. Do dyspozycji będzie także hala garażowa, komórki lokatorskie, boksy rowerowe, dodatkowe miejsca postojowe z ładowaniem pojazdów elektrycznych, rowerowe, osobne stojaki na rowery i stacja napraw. Dla najmłodszych będzie do dyspozycji przestronny i bezpieczny plac zabaw. Ceny rozpoczynają się od 9400 zł brutto za mkw.

Budowa już ruszyła, a generalnym wykonawcą jest poznańska firma W.P.I.P. – Mardom, posiadająca 30-letnie doświadczenie w branży. – Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. W.P.I.P. – Mardom realizuje już czwarty budynek z naszych inwestycji. Jakość wykonania to jeden z priorytetów. Cieszymy się, że zawsze jest na odpowiednim poziomie, dzięki czemu zadowoleni są również klienci, którzy kupują mieszkania – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin. Zakończenie realizacji etapu 8.0 planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Osiedle Nowe Ogrody powstaje przy ulicy Meissnera 2 na poznańskich Jeżycach. Dużą ilość terenów zielonych gwarantuje najbliższe otoczenie, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Takie sąsiedztwo oraz okoliczna, niska zabudowa i pełna infrastruktura usługowo-handlowa to gwarancja spokoju oraz nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu blisko natury. Nieopodal jest także basen, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe. Lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to umożliwia sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta.

Dodaj komentarz