Nowe Ogrody z II etapem


Proxin Ogrody wczesną wiosną rozpoczyna realizację budowy drugiego etapu inwestycji Nowe Ogrody przy ulicy Meissnera 2. Deweloper już rozpoczął sprzedaż mieszkań.

Inwestycja Nowe Ogrody to projekt osiedla budynków wielorodzinnych zlokalizowany
na terenie poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Projekt składa się z czterech kwartałów w ramach, których powstanie 9 budynków mieszczących ok 650 mieszkań. Sposób wykonania, architektura oraz lokalizacja inwestycji przyczyniły się do popularności Nowych Ogrodów.

W ramach pierwszego etapu powstał obiekt z 73 mieszkaniami oraz 7 lokalami
handlowo-usługowymi. Jego budowa trwała tylko 12 miesięcy, a jego głównym
wykonawcą była firma Budimex.

Zgodnie z planem wkrótce rozpocznie się budowa II etapu, w ramach którego powstanie pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 85 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 93 metrów kwadratowych. Tym samym na potencjalnych klientów czekać będą kawalerki oraz lokale dwu, trzy i czteropokojowe. Pod obecnym etapem powstanie także hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej 112 miejsc postojowych i 34 komórki lokatorskie. Deweloper przewidział także punkt handlowo-usługowy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że budowa I etapu przebiegła bardzo sprawie. Dołożyliśmy wszelkich starań żeby budowa II etapu również przebiegała zgodnie z planem – mówi Marlena Zapalska ze spółki Proxin Ogrody. Mieszkania zostały zaprojektowane zgodnie z przewidywanym zapotrzebowaniem rynku. Oznacza to zwiększenie udziału mieszkań trzypokojowych o pow. 55 – 75 mkw. z uwzględnieniem maksymalnej funkcjonalności i przestronności poszczególnych pomieszczeń. Mają one wydzieloną cześć sypialną i dzienną, są bardzo dobrze doświetlone, a nowoczesny charakter mieszkań zapewniają duże okna przeszklone na wysokość 2,20 m. Ponadto część mieszkań posiada wydzieloną kuchnię. Wszystkie lokale zawierają balkony, tarasy lub ogródki, których cena wliczona jest w koszt mieszkania.

Inwestycję charakteryzuje bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych. Osiedle sąsiaduje z popularnym wśród poznaniaków jeziorem Rusałka oraz Ogrodem Botanicznym. Z myślą o dzieciach przewidziano także budowę placu zabaw zlokalizowanego na bezpiecznie oddalonym od ruchu kołowego wewnętrznym dziedzińcu. Ponadto dodatkowym atutem osiedla jest doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 5400 brutto za mkw., a co ważne, części mieszkań dostępnych jest w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Mateusz Domagała

Dodaj komentarz