Nowe Ogrody – klienci z VII etapu odbierają klucze


Realizacja VII etapu projektu Nowe Ogrody zakończona. W tej części osiedla powstało 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie budynku i właśnie rozpoczyna przekazywać klucze klientom. Za kilkanaście miesięcy, w II kwartale 2024 roku tę procedurę czeka ostatni, VIII etap inwestycji.

 Nowe Ogrody

Od 2012 roku, kiedy wystartowała budowa inwestycji Nowe Ogrody, zrealizowano już sześć etapów. Nowym mieszkańcom przekazano ponad 500 lokali. Za nieco ponad rok ten popularny projekt będzie w pełni zrealizowany. Powstanie łącznie 768 mieszkań. Zanim to nastąpi, dewelopera Proxin czeka procedura przekazania kluczy właścicielom lokali z VII etapu. Tym razem jest to 130 mieszkań o powierzchni 27 do 90 mkw. – Przedostatni etap naszego osiedla jest już gotowy. Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie i rozpoczynamy przekazywanie kluczy mieszkańcom. Osiedle cieszy się popularnością, a wolne mieszkania są dostępne tylko w VIII etapie – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Projekt Nowe Ogrody jest jedną z większych inwestycji deweloperskich w tej części Poznania. Jej wieloletnia rozbudowa to przykład przemyślanej koncepcji uzupełnianej o aktualne trendy oraz pojawiające się nowe rozwiązania technologiczne. Na dodatek mieszkańcy bardzo chwalą sobie zamysł i wdrożenie idei polegającej na zachowaniu sporych odstępów między budynkami, aranżacji licznych zielonych skwerów, wewnętrznych dziedzińców oraz wysokiej jakości wykonania. Ten stan rzeczy dotyczy oczywiście również ostatniego, VIII etapu. Tym razem powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. w strukturze mieszkań są zarówno kawalerki jak i lokale 2 -, 3 – i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Nie zabraknie m.in. hali garażowej, reprezentatywnych części wspólnych z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi, rowerowni, czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą liczyć na kolejny przestronny placu zabaw. Jednym słowem będzie komfortowo, kompleksowo i przyjaźnie mieszkańcom. Budowa VIII etapu, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, przebiega zgodnie z harmonogramem. Trwa m.in. murowanie ścian w ramach klatek 3A i 3B.  Z kolei w klatkach 3C i 3D zakończono prace konstrukcyjne do poziomu 3. Klatka 3E to natomiast dokończenie realizacji pionów instalacji sanitarnych i wentylacyjnych oraz prac tynkarskich do poziomu 3. W hali garażowej trwają prace izolacyjne ścian klatek schodowych oraz związane z kładzeniem instalacji elektrycznych. Zgodnie z planem finisz tego etapu to II kwartał przyszłego roku.

Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na poznańskich Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Lokalizacja z dala od zgiełku centrum zapewnia jednocześnie sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. Okoliczna infrastruktura to z kolei liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. To także dostępność komunikacji miejskiej. To w końcu towarzystwo obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe, a miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych.

 

Dodaj komentarz