Nowe fotoradary w Poznaniu


Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamontował fotoradary w nowych punktach w Poznaniu – na ul. Dąbrowskiego i na ul. Głogowskiej.

Nowe fotoradary w Poznaniu
Współpraca Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD) zaowocowała postawieniem urządzeń do pomiaru prędkości przy dwóch poznańskich ulicach.

Na ul. Dąbrowskiego prędkość jadących będzie mierzona w miejscu, gdzie przed zmianą przepisów (odebranie gminom prawa do prowadzenie kontroli prędkości) miały działać miejskie fotoradary, czyli w okolicy skrzyżowania z ul. Lotniczą. Przy ul. Głogowskiej urządzenie mierzące prędkość pojazdów stanęło w okolicy giełdy odzieżowej.

Pierwszy tego typu radar działa od końca 2021 roku na ul. Hetmańskiej. Urządzenia mają wykonywać zdjęcia w obu kierunkach i wyłapywać nawet kilkanaście pojazdów jednocześnie przekraczających dopuszczalną prędkość.

Fotoradary są montowane w miejscach, gdzie często dochodzi do znacznych przekroczeń prędkości, a tym samym stwarzane jest ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców, pasażerów i bardzo często także przechodniów.

Dokładny termin uruchomienia nowych urządzeń zależny jest od decyzji GITD. ZDM

Dodaj komentarz