Nowa Gamma na poznańskich torowiskach


Mający niecałe 15 metrów długości Moderus Gamma LF 05 AC to pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj, który jest w pełni niskopodłogowy. Dziś rano wyjechał w swój premierowy kurs z pasażerami. Będzie wykorzystywany na poznańskich trasach, przede wszystkim na linii 99.

Moderus Gamma LF 05 AC
– To pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj w pełni niskopodłogowy. Choć ma niecałe 15 metrów, to wypełniliśmy go szeregiem nowoczesnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to innowacyjny układ napędowy, zapewniający większą oszczędność energii podczas rozruchu, większą płynność jazdy oraz niemal całkowicie bezgłośną pracę układu napędowego – informuje Modertrans Poznań, zaznaczając, że w tramwaju zastosowano również systemy wspomagające codzienną pracę motorniczego, a także rozwiązania nakierowane na bezpieczeństwo i wygodę podróżnych.

Moderus Gamma LF 05 AC został zaprezentowany przez producenta, czyli firmę Modertrans Poznań, w maju 2021 roku. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli go zobaczyć m.in. podczas ubiegłorocznych Katarzynek – na prezentacji taboru na Dworcu Zachodnim. Do tej pory nie było jednak okazji do podróżowania nim.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz