Noc Muzeów w Poznaniu


18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany także Dniem Muzealnika. To także okazja, by zwiedzić instytucje kultury po zmroku. Poznańska Noc Muzeów daje możliwość, by zrobić to za darmo lub za symboliczną opłatą.

Noc Muzeów w Poznaniu
– Jest to bardzo duże przedsięwzięcie i projekt, który jest znany poznaniankom i poznaniakom już od wielu lat. Zawsze cieszy się bardzo dużym zaangażowaniem placówek biorących w nim udział oraz osób zwiedzających. Kolejki ciągną się naprawdę wiele ulic od budynków, na których zwiedzanie wszyscy czekają – mówi Monika Wygachiewicz, p.o. kierownika Działu Marketingu Estrady Poznańskiej.

Atrakcje w całym mieście i nie tylko

W tegorocznej edycji liczba zaangażowanych muzeów wyniesie 39, a galerii i instytucji, które otworzą drzwi przed mieszkańcami Poznania i turystami będzie aż 30. Atrakcje przygotowane na 18 maja zlokalizowane są nie tylko w stolicy Wielkopolski. Propozycje przygotowało także 6 placówek spoza miasta. Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie. W ramach programu zaangażowane instytucje oferują także kilkaset wydarzeń.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz